• ben senin bildiğin kızlardan değilim

  123.
  anlamsız bir kelime, verilecek cevap bellidir;

  -benim bildiğim kızlar namuslu oluyor ama.
  2 ... alkolik oldum
 • merhaba ben pembe tolga

  1017.
  özletmiştir.
  -2 ... alkolik oldum
 • şehirlerarası otobüs servislerinden manzaralar

  ?.
  özellikle gece çıkılan ve sabah varılan yolculuklarda kendisini çok iyi şekilde belli eden manzaralardır. binersin servise, rolantide gider. her zaman geçtiğin ama bir kere kafanı çevirip bakmadığın tüm caddelere, binalara, yollara bakarsın. genellikle slow şarkılar çalar içeride. 50 kere de dinlesen bir kere sözlerini analiz etmediğin şarkının sözlerini pür dikkat dinlersin etrafı izlerken. 2 gün sonra dönecek de olsan; o bir kere kafanı çevirip bakmadığın binalar, caddeler ve yoldan geçtikçe ''sanki bunların hepsi seninmiş de elinden gidiyormuş'' gibi bir hisse kapılırsın.

  sabahın erken saatlerinde varılan yolculukların servislerinde de değişik manzaralar vardır. binersin servise, muhtemelen uykulusundur gece yolculuğundan ötürü. çok hafif slow çalar yine ve servis yol almaya başlar. bütün caddeler, sokaklar boştur. kırmızı ışıklar yanıp söner, beklemezsin. ve ilerledikçe etrafı izlemeye başlarsın. yolları, binaları, ağaçları. bu yüzden sabahın köründe vardığınız şehire ilk gittiğinizde kendinizi kötü hissedersiniz. çünkü manzara tamamen yalnızlık vurgusu yapmaktadır. bomboş yollar, sessiz şehir, etrafta kimselerin olmayışı. sadece seyyar çöpçüleri ve araçlarında uyuyan tek tük taksici görürsünüz etrafınızda. dikkatle incelendiği zaman değişik farkındalıklar ortaya çıkar bu servis araçlarından.
  2 ... alkolik oldum
 • endüstriyel kapitalizm ve tüketim kültürü

  1.
  birbirlerine son derece bağlı ve bir diğeri olmadan ayakta duramayacak olan olgulardır.

  endüstriyel kapitalizm ortaya çıkmadan önce tüketim kalıpları kişide kimlik duygusu oluşturmamaktaydı. tüketimin, tüketilen nesnelerin yarattığı sosyal statü alanı çok dar olmakla birlikte sadece çalışma alanı içerisinde kendisine yer edinebiliyordu.

  özellikle modern kapitalizm ile birlikte, tüketimcilik olarak adlandırdığımız şey, hayatın anlamının birşeyler satın alma, önceden belirlenmiş deneyimleri yaşamanın önemli olduğuna vurgu yapan ideolojiye dönüşmüştür. bir yönüyle kapitalizmi yasallaştıran diğer yönüyle de topluma hayallerinde olduğu kadar gerçekte de tüketimde bulunmalarını vaadeden bu tüketim ideolojisi, yabancılaşmanın da şiddetini arttırmasına yol açar. bu dönemde, tüketilen metalar ve hayat deneyimi önceden paketlenir, düzenlenir, yaratılır. uygun kodlarla tüketicide istenen tepki oluşturulur. modern dünyanın modern tüketicileri fiziksel olarak pasif, zihinsel açıdan da çok meşguldür. çünkü tüketim artık zihinde çözülmesi gereken bir olgudur. sadece vücudun ihtiyaçlarına cevap veren basit bir süreç değildir. böylelikle modern tüketim kalıpları içine yabancılaşma ve uzaklaşma kavramları girmiş olur.
  6 ... alkolik oldum
 • abdullah çatlı ve abdullah öcalan ın farkları

  30.
  birisi terör örgütü asala'ya karşı bombalı saldırılar düzenleyecek kadar yiğittir.

  diğeri bebek katleder, barzonun at koşturanıdır. burnundan bile kıl fışkırır.
  3 -2 ... alkolik oldum
 • kurmanciye

  13.
  pkk sempatizanı arkadaş. buyrun kanıtı;

  (#16146229)
  1 ... alkolik oldum
 • izmir metrosu

  109.
  izmirspor ve hatay duraklarının açılmasıyla daha bir iyi olmuştur. akp sağolsun anca açılabiliyor. aldığım duyuma göre de evka-3'ten, bornova merkez'e doğru da bir durak yapılıyormuş. ayrıca hilal'de izban için yapılan aktarma istasyonu da büyük bir aşama kaydetmiş durumda. yaza kadar çok durakları, aktarmaları vs. çok çok iyi olacak gibi.
  1 ... alkolik oldum
 • devlet bahçeli milyonları sürükleyen konuşması

  1.
  başlığın özgünü: devlet bahçeli'nin milyonları sürükleyen o konuşması. *
  youtube'a aynı başlıkla yüklenen konuşmasıdır. adamın dinleyince cepheden cepheye koşup, savaşası geliyor. *

  https://video.uludagsozluk.com/v/devlet-bahçeli-milyonları-sürükleyen-konuşması-66752/  --spoiler--
  Söğüt Ocağı'ndan Ertuğrul Gazi oldunuz.
  Kosova'da Murad, istanbul'da Fatih oldunuz.
  Bizans burçlarında Üç Hilâl, Erzurum'da Nene Hatun oldunuz.
  Maraş'ta Sütçü imam, izmir'de Hasan Tahsin oldunuz.
  Ankara'da Mustafa Kemal;
  Arif Nihat oldunuz Albayrak'la dalgalandınız.
  Necip Fazıl oldunuz, Sakarya'yla şaha kalktınız.
  Erol Güngör oldunuz, davamıza taht kurdunuz.
  BAŞBUĞ oldunuz, düştünüz gönlümüze;
  ŞEHiT oldunuz, düştünüz önümüze!

  Biz bu sinsi kuşatmayı yarmalıyız!
  YARACAĞIZ!

  Türk Milleti'ni düştüğü darboğazdan kurtarmalıyız!
  KURTARACAĞIZ!
  Fatih , Bizans'ın zincirlerini nasıl açtı ise ,
  Bizde Milliyetçiliğin etrafındaki zincirleri kıracağız !
  --spoiler--
  5 ... alkolik oldum
 • ak parti hükümetinin terör konusundaki icraatları

  1.
  öncelikle karakter sınırlaması sebebiyle ''11 yıllık ak parti iktidarında terör konusundaki icraatlar'' başlığını açamamış bulunmaktayım. belirtmeden sonra tanıma gelecek olursak; her gün içimizi sızlatan, bizleri bunalımlara sokan icraatlardır. 11 yılı say say bitmez, bunların en dikkat çekenlerini ve bizleri kahredenlerini sıralıyorum;

  1- kürt açılımı,

  2- habur sınır kapısında teröristlere kına gecesi edasında davullu, zurnalı, karşılama, ayaküstü yargılayıp, serbest bırakma,

  3- 1200'den fazla şehit,

  4- şehit askerin evinin elektriğinin borç yüzünden kesilmesi, evine icraya gelmeleri,

  5- barzani'yi ak parti kongresine çağırıp, konuşturup, alkışlatmak,

  6- barzani ile ticari ilişkiler zayıflamasın, cari açığı kapatabilsinler diye kuzey ırak'a olabildiğince az harekat düzenlemek,

  7- genelkurmay başkanlarını ''terörist'' şemdin sakık gibi teröristleri ''tanık'' olarak mahkeme huzuruna çıkarmak,

  8- pkk ile oslo'da açık açık pazarlık yapmak,

  9- öcalan ile imralı'da açık açık pazarlık yapmak,

  10- ''ben de olsam dağa çıkardım'' demek,

  11- şehide ''kelle'' demek,

  12- ''3-5 mehmet şehit oldu diye meclisi mi toplayacağız?'' demek

  bütün bunları saydıktan sonra yazımı siyasi mesaj vererek bitireceğim. ben bir kere dahi bu hükümete oy vermediğim halde tüm bunlardan ötürü içim sızlıyorken, siz oy verenler; hiç mi içiniz sızlamaz?
  4 -4 ... alkolik oldum
 • kemalistlerin odtü olaylarını sahiplenmesi

  1.
  en az terör sempatizanları kadar ulusal tabanı da kızdırmıştır. size ne kardeşim elin dhkp-c, pkk sempatizanlarının ne yaptığından?
  1 -1 ... alkolik oldum
 • ilkokulda yılbaşı hediyesi için kura çekmek

  1.
  tüm sınıfın katılımıyla gerçekleşen, her öğrencinin adının bir kağıda yazılıp kapatıldığı ve sırayla öğrencilerin bu kağıtlardan çekerek, hediye alacağı kişinin belirlendiği aktivitedir. genellikle de kağıtta çıkan kişiler gizli kalır, 31 aralık ya da yeni yılın ilk eğitim gününde hediyeler birbirlerine verilir. çoğu zaman yakın arkadaşlar birbirlerine kimin çıktığını söyler, hoşlandığı kızın ismi bir yakın arkadaşa çıkarsa, hoşlanan kişi kağıdı arkadaşıyla değiştirip, kıza hediyeyi kendisi alırdı. hediyeleri verme olayı yine kurayı çektiren hocanın dersinde gerçekleştirilirdi.
  1 ... alkolik oldum
 • karşıyaka ilçe başkanının tutuklanması

  2.
  özel yetkili mahkemeler tarafından yargılanmış olabilitesi yüksek olay.

  genelkurmay başkanının sanık, terör örgütü üyesinin tanık olduğu davalar var türkiye'de. takıldığınız şeye bak canım. olmadı tüm izmir'i tutuklarlar, onlardan olmayanların sonu bu.
  1 -1 ... alkolik oldum
 • gaz bombasıyla yüzü dağıtılan 11 yaşındaki çocuk

  9.
  genç terör sempatizanlarını kızdıran olay.

  bebek katleden apo'ya neden ağzınızı açmazsınız siz? işiniz gücünüz devletle, polisle, milli bütünmezlikle di mi? çakma hümanistler, yerim sizi.
  3 -2 ... alkolik oldum
 • hakemlerden tahkim kurulu na sert çıkış

  4.
  hakemlerine güveni olmayan federasyon ve kurullarına hakemler tarafından verilen doğru cevap. bundan sonra maç raporlarını kulüp başkanları belirlesin.
  2 ... alkolik oldum
 • izmir de öldürülüp ağaca telle asılan kedi

  5.
  bizzat benim tarafımdan haberi yapılan ve basına servis edilen olaydır. ege ajans ilk olarak bu haberi yerinde görüp, servis etmiştir. aynı gün milliyet gazetesi internet sitesinden bu haberi en başta vermiş ancak servise ege ajans yerine dha yazarak büyük bir ayıp işlemiştir. olaya gelince; insanın kanını dondurmaktadır.

  edit: ayrıca 2 gün içerisinde bornova'da olan 3. kedi olayıdır. dün gece de bir kedi 2 öğrenci tarafından veterinere yetiştirilemediği için ölmüştür. 112 ve 110 yardımlarına koşmamış, hayvanı veterinere yetiştirememişlerdir.
  3 ... alkolik oldum
 • benden sizden biri yaratmayı nasıl başardınız

  1.
  yavuz çetin'e ait yaşamak istemem adlı parçada geçen olağanüstü söz. bir adam derdini ancak bu kadar güzel anlatabilir, huzur içinde yat.
  4 ... alkolik oldum
 • şöminemiz yok ki noel baba gelsin

  ?.
  çocuk yaşlarında izlediği film ve reklamların etkisinde kalıp noel babanın gelmemesini açıklamaya çalışan çocuk söylemi. ben yapardım mesela çocukken, benim gibi başka insanların da o yaşlarda yapmış olabileceğini düşünüyorum. filmi izlerdim, noel baba falan geliyor bacadan atlayıp, şömineden çıkıyor ve hediyeler bırakıyor. sonra düşünür; bize gelmemesinin sebebini ''şöminemiz olmadığı için'' diye açıklardım. kapı da kilitli, nereden girecek adam? çocukken daha iyi çözümleme yapıyordum sanırım.
  3 ... alkolik oldum
 • hoşlanılan kişinin sevgilisi olmadığını öğrenmek

  1.
  kişiyi müthiş bir şekilde mutlu eden, yüzünde küçük gülücüklere sebebiyet veren güzel olay.
  4 ... alkolik oldum
 • sayısal lotoda noteri ayarlayan ülke

  ?.
  (bkz: nihat beyan)

  adam tüm yarışma programlarına çıktı arkadaş. meşhur notere sahip tek ülke biziz. bir de doğa bey vardı tabi.
  ... alkolik oldum
 • chp ak parti yi avrupa ya şikayet etti

  12.
  abdullah gül 97'lerde abd'ye aynı yıl içinde 10 kere gidip hükümeti, askeri şikayet etmişti. bazıları onları konuşmaz, kalkar burada yarım siyaset yapmaya çalışır. toplumsal hazıfası olmayan bir millet, koyun olmaya mahkumdur.
  ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum