• akp nin bilinçli olarak oy kaybediyor olması

  1.
  ak parti'nin isteyerek ve dileyerek oy kaybediyor olması olayıdır. gezi olaylarında tutundukları tavır, (bu belki hırsa girebilir) bu güne kadar kardeş kardeş geçindikleri cemaate bile posta koymaları, kızlı-erkekli ev olayı, şimdilerde kızlı-erkekli okumasınlar saçmalığı, mağduriyet çıkarmak adına 4-5 milletvekilini türbana almaları ve muhalefetin bu tongoya düşmemesiyle olayın ellerinde patlaması, başbakanın farklı ideolojilerdeki insanlara açık açık ''düşman'' demesi, her yeni gün ''acaba hangi yasağı getirecekler'' algısı oluşturmaları, çocuk gelinlerin artması, 2-3 eşin normal hale getirilmeye çalışılması... bunların hiç birisi, bu denli siyasi akıl ve planla yürüyen bir partinin yapacağı akıl karı bir şey değil. şahsımca; bilinçli olarak oy kaybediyorlar.
  2 -1 ... alkolik oldum
 • sözcü yazarının diyanet görevlisi olması

  2.
  muhalif gazeteci olmak için ''dinsiz'' olmak gerektiğini zanneden andavalların şaşırdığı durum. beyin yok ki adamlarda amk.
  1 ... alkolik oldum
 • kürtlerin abdullah öcalan ı sevme nedeni

  0.
  kemalistlerin atatürk'ü sevmesiyle, kürtlerin apo'yu sevmesini bir tutan gerizekalılara göre gayet normal olan bir durumdur. neden sever güzel kardeşim? açıklayalım;

  1- bölgenin eğitimsizliğinden tut, insanlara senelerdir aşılanan nefret duygusu. yoksa bebek katili bir herifi sevmek akıl işi mi?

  2- darbe sonrası yanlış yönetim ve kürtlere yönelik saçma baskılar. bu da kini, nefreti körüklemiş biraz.
  2 ... alkolik oldum
 • barış atay

  44.
  göt kıllarını göt etmiştir yine.
  7 -1 ... alkolik oldum
 • mültecilerin türk vatandaşlığına geçirilmesi

  1.
  istanbul'da belediyenin afgan işçilerinin türk vatandaşlığına geçirilmesi durumudur. oy kullanacaklar mı? merak ediyoruz.

  kaynak: http://www.ulusalpost.com...y-kullanacak-mi-2101h.htm
  2 ... alkolik oldum
 • vay anam vay neler dönmüş serhat ya

  25.
  sözlükteki aşk, aldatma furyasının duyulmasıyla ağızlardan dökülen cümle.
  2 ... alkolik oldum
 • ben de özledim

  658.
  bir leyla ile mecnun fanatiği ve onur ünlü hayranı olarak söylemeyelim ki; olmuyor. yapamadılar, tadı yok dizinin. fazla da sürmez, 13. bölümden sonra kaldırırlar gibi. üzücü.
  2 ... alkolik oldum
 • bir sınavdan alınmış en düşük not

  49.
  ilk üniversitemde 10, ikinci üniversitemde 20.

  not: ikisini de kurtardım.
  1 ... alkolik oldum
 • izmir de belediye otobüslerinin satılması

  1.
  bir gün akp izmir büyükşehir belediyesi'ni kazanırsa olacaktır. özelleştirirler falan. vapurları da yanında bonus olarak verirler.
  1 -1 ... alkolik oldum
 • asuregibisurat

  586.
  itfaiyenin su basmış fotoğrafını, sadece arabaların geçtiği alt geçit fotoğrafını sözlüğe atıp, ayaklarım ıslandı diyen; alt geçitte ve itfaiye alanında ne işi olduğunu anlatamayan, aslında oralarda da olmayan kişilerin gelip yakındığı, tartışmaya çalıştığı yazarımız. destekçisiyiz.
  2 -2 ... alkolik oldum
 • türklüğü ayaklar altına alandan hizmet beklemek

  1.
  türk sözcüğünden utanan, milliyetçiliği ayaklar altına alan, türk değil türkiyeliyiz diyenden hizmet beklemektir. bazı soysuzların işidir.
  4 -1 ... alkolik oldum
 • serpilem

  268.
  sadece arabaların geçtiği alt geçit, itfaiye çalışanlarının bulunduğu itfaiye merkezinin su basmış fotoğraf görüntülerini sözlüğe atıp, ayaklarım ıslandı, mağdurum, hizmet istiyorum diyen akp sevicisi. itfaiye eri misin? alt geçitte ne işin var, tinerci misin? birisi bu arkadaşın üzerine mantık atsın acilen.
  4 -3 ... alkolik oldum
 • yağmurlu kış gününde bot giymeyen gerizekalı

  4.
  alt geçit fotoğrafı atıp, alt geçitte yayanın ne işi var lan? diye sormamıza ve dut yemiş bülbül gibi kalmaya mahkum kişilerin benzerlik gösterdiğidir.
  1 ... alkolik oldum
 • yağmurlu kış gününde bot giymeyen gerizekalı

  3.
  (bkz: ayyy mağdurum oy verin) kafalarını da yaşar.
  1 ... alkolik oldum
 • yağmurlu kış gününde bot giymeyen gerizekalı

  1.
  not: maddi durumu elverişli olmayanları tenzih ederim, üzerlerine alınmasınlar.

  akabinde ayakları ıslanan, bu gerizekalılığını da belediyeyi falan suçlayarak örtmeye çalışan gerizekalıdır. rumuzu göt kılıdır.
  2 -1 ... alkolik oldum
 • kemcuk agizli ve bazı yazarlar

  16.
  (bkz: işte bunlar hep magazin)

  milletin özel hayatı buralara dökülmüş amk. hala sözlükten aşk yaşamaya çalışan tipler var. ibret alın lan bu olaydan.
  4 ... alkolik oldum
 • kendi seçtiği kişiye allah muamelesi yapan kitle

  5.
  mustafa kemal'in askerlikten gelerek ülkeyi içinde bulunduğu zor durumdan çıkarıp, yeni bir devlet kurduğunu, üzerine cumhuriyet'i inşa ettiğini bilmeyen gerizekalıların mustafa kemal dedikleri ve içinde bulundukları kitledir ayrıca.
  2 ... alkolik oldum
 • asuregibisurat

  582.
  eline, ağzına sağlık yazarı.

  #22034250
  2 ... alkolik oldum
 • ankara da istanbul da sel izmir de belediye

  1.
  göt kıllarının ikiyüzlülüğünü tecelli eden durum. ankara'da, istanbul'da sel olunca doğa olayı, izmir'de sel olunca belediye. he amk he.
  5 -1 ... alkolik oldum
 • kendi seçtiği kişiye allah muamelesi yapan kitle

  1.
  geneli ilkokul mezunu olan bazı seçmen kitlesidir. kendisi seçer ama asmalı, kesmeli laflara dayanamaz. yaparım, ederim, ben bilirim, ben ne dersem o, emir veriyorum gibi laflar karşısında kişiliğini, benliğini, karakterini kaybeder. ve kendi seçtiği kişiyi kendisinden erdemli, üstün görür. işte bunlar hep cahillikten.
  5 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum