• içilen biranın üste dökülecek maddi gücün olmaması

  1.
  Karakter limitine takıldım: içilen biranın üstüne dökülecek maddi gücün olmaması.

  Birayı sıkıca kavramaya, ola ki küçük çaplı, 1-2 yudumun döküldüğü kazalarda kendi içine üzülmeye sebebiyet veren maddi haldir.
  1 ... alkolik oldum
 • sözlükte ahlak felsefesi tartışan olmaması

  2.
  Sözlükte bu konular için hiç müsait ortam bulunmamasından kaynaklıdır.

  Toplum ahlakı, toplumsal olarak bireylerin üzerlerine dikilmiş bir giysi olarak ahlak, etik ve ahlak çatışması gibi konuları her zaman tartışırız. Lakin başlıktan anlaşıldığı üzere tartışılacak yer Bu başlık değil.
  3 ... alkolik oldum
 • madeni paraların iki yüzünü aynı anda görememek

  1.
  Herhangi bir materyal (ayna vb.) yardımı kullanmaksızın ortaya çıkan realite. Aynı şey kağıt parada söz konusu değil, hafif katlayınca görülebiliyor.

  Madeni parayı materyal kullanmadan, salt insan gücüyle katlayabilirim diyen varsa saygı duyarım tabi.
  1 -4 ... alkolik oldum
 • yavuzsb

  4.
  Bilgi paylaşma konusunda sıkılmadan yardımlarını esirgememiş, teşekkürü borç bileceğim bir yazar...
  2 ... alkolik oldum
 • 4 senedir erasmus fotoğrafları atan kız

  6.
  Erasmus'a gitmeyi Sınav, başarı zanneden yurdum karı/kız pohpohlayıcılarının 'belki ekmek çıkar ümidiyle' Zorlarına giden realite.

  Erasmus'u 'yurtdışında eğitim almak' olarak gören öğrenci anne/babaları dışında kimse kalmadı diye bilirdim lan. Hele o rezil ingilizcelerle sefil Doğu Avrupa ülkelerine gidip yurtdışı gördüm demeler... Sanki Harvard'dan davetiye almışlar MK. Zaten gidenlerin alayı orada 6 ders alıp 10 ders bırakmış olarak geri dönüyor arkadaş.

  Biz de tabi ki gittiğimiz yerlerde fotoğraf çekiyoruz. Ama bunu yaparken 'anı yaşamak yerine anı yaşadığımı başkalarına göstermeliyim, milletin gözüne sokmalıyım' kafasıyla yapmıyoruz. Hatta çektiğim/çektirdiğim 10 fotoğraftan 9'unu hiçbir mecrada paylaşmam. Millete ne MK? Yedik, içtik, geldik işte.
  1 ... alkolik oldum
 • 4 senedir erasmus fotoğrafları atan kız

  1.
  Türkiye'den Erasmus için Avrupa'ya giden kızların %99'u.

  Üzerine 22 kere saç boyamış, kahkülünden kütüne kadar 17 saç şekli değiştirmiş, geldiğinden beri 4 senede tam 32 kilo almış hala 'Belgrad banliyömüz bizim için hazır' diye instagrama fotoğraf atıyor MK.
  12 -5 ... alkolik oldum
 • türk doktorların hasta şikayetini tam dinlememesi

  1.
  Ezbere eğitim aldıklarına ve pratikte ezbere iş yaptıklarına karşılık gelmektedir.

  Kesinlikle bulgulara göre hareket ediyorlar. Kusma, Ağrı, bulantı var diyorsun, mesela hava soğuksa ve yüzün sararmışsa hemen 'üşütme' diyor. Belki başka bir şeyin belirtisi? Verilere göre saptama yapılacaksa bana da bulguları ezberletin, ben de doktorculuk oynayayım!

  Halbuki hastanın şikayetlerinin peşinden gitseler ve farklı yöntemlerle sonuç almaya çalışsalar milyonda bir bulunan hastalıkları falan bulup, tıp literatürüne girecekler, ama nerdeeee? Bu yüzbinde bir, milyonda bir bulunan hastalıklar Nasıl bulunuyor sanıyorsunuz? Doktor yılmıyor, başka ihtimalleri de göz önüne alıyor. Hepsinden önemlisi bulgular onu tatmin etmiyor ve ezbere iş yapmak yerine hastalığın peşinden koşmaya devam ediyor. Kendimden biliyorum; sikindirik bir gilbert sendromu teşhisi için 4 tane dahiliye doktoru gezdim, en sonuncu 'sen gilbertlisin delikanlı ama biz ezberci olmayalım bir de ultrasona git' dedi. Ultrasondan da alakasız şekilde reflü çıktı ama sonuçta gilbert'i 4. Doktor buldu.

  Şimdi birileri gelip Türkiye'de doktor başına 10000 hasta düşüyor, o kadar hastayla Nasıl yakından ilgilensinler? Diye romantizm kasacaktır. Fakat bu söylediğim doktor da devlet hastanesi çalışanı. Üstelik öyle elit bir hastane de değil, bildiğiniz eski Antalya ssk.

  Devamlı rahatsızlıkları olanlara tavsiyem tek doktorun yaptığı muayene ile yetinmeyin. Emin olana kadar uğraşın. Maalesef burası türkiye.
  6 ... alkolik oldum
 • ygs ve lys ye girecek sözlük yazarları

  8.
  bir zahmet bana ulaşmalarını dilediğim yazarlar. bu sınava (öss olanına) en son 2007'de girdim. bu sene tekrar girip tm'den ilk 150 bin barajını aşarak herhangi özel bir üniversitede hukuk'a girmek istiyorum. bu yüzden bu 150 bin barajını aşmak ne ister, nasıl aşılır, zor mudur bir anlatıverin size zahmet.
  1 ... alkolik oldum
 • yazar nickinden derdini tahmin etmek

  437.
  fantastik kurgucu: sinema sektörünün içler acısı haline üzülüyor olabilir.
  1 ... alkolik oldum
 • fıratın katil zanlılarının vatanı seviyorum demesi

  1.
  50 karakter limiti: Fırat Çakıroğlu'nun katil zanlılarının vatanımı seviyorum demesi

  https://twitter.com/mvgul...status/684706869114454016

  Şehit Fırat Çakıroğlu'nun davasında bugün gerçekleştirilen 2. Duruşmada bölücü katil Nurullah semo'nun arkadaşları ve olaya karışanlar dinlendi. Fırat'ın avukatı Mustafa güldoğan'ın belirttiği üzre; zanlıların hepsi sözlerine 'vatanımı seviyorum' diye başlamış.

  Biz Ege'de, bölücülerin içinde, aynı fakültede okuduk. Senelerce yaptıkları terörü gördük. Herhangi bir canlıyı dahi sevebilme yetisine sahip olmayan bu hayvanların 'vatanımı seviyorum' demesi ne denli dansöz olduklarını gösteriyor.

  Fırat'a adalet katillere müebbet!
  3 ... alkolik oldum
 • boğa burcu erkeği

  1007.
  Tecrübelerimden biliyorum; kesinlikle ikizler ve Aslan burcu ile birlikte olmamalıdır.
  5 ... alkolik oldum
 • bir erkeğin kalitesini gösteren detaylar

  133.
  Alkol masası
  Para muhabbetleri
  Kız ortamında

  Bu 3 ortam içinde kimin ne bok olduğunu saniyesinde anlarsınız.
  1 ... alkolik oldum
 • bora gezmiş

  7.
  Deniz gezmiş sömürücüsü. Tek vasfı Deniz'in abisi olması. Zaten 1982'den beri o'nun ekmeğini yiyor.
  1 ... alkolik oldum
 • sözlükte ilgi orospusu olan kızların reel hayatı

  8.
  Sefil cinsel organlarını ilgi objesi adletmek suretiyle aslında prim yapmak amacıyla cinsiyetçiliğin en büyüğünü yapan bir takım ilgi orospuları tarafından 'ya benim mememi görsen boşalırsın ama, bizi siz var ettiniz' şeklinde savunmaya çalışılan hede.

  Ulan ben zaten yazımın bir yerinde Buradaki kişilerin zekası ortalamanın altında demişim. O yüzden zaten Kevaşe ruhlular bu kadar kolay prim yapabiliyor. Neymiş yolda görsem amına, götüne bakar ıslak rüyalara dalarmışım. işte sanalda ilgi orospuluğu yapıp, reelde selam verene 'şeftali gibün amcumu sikecüler' diyen tipler hep aynı. Kendilerini düşünüp mastürbasyon yapan insanların var olmasından mutluluk duymak Nasıl bir sapkınlıktır anlamak elde değil. Hele ki kendisini yolda görenin 'dili tutulacak' kadar farklı görmek Nasıl bir kendini beğenmişlik? Vasıf sahibi olmadan ego sahibi olmak, Uludağ'da 3-5 abazaya hitap etmekten mi geçiyor?

  Şayet ben adlettiğin abazalardan olsaydım nickialtına yavşar, seninle alakalı başlıklarda seni savunmak suretiyle göt yalayıcılığına kalkardım.

  Neyse çomak sokunca havlıyorlarmış, bu gurur kırıntısını görmek de güzel *
  4 ... alkolik oldum
 • sözlükte ilgi orospusu olan kızların reel hayatı

  1.
  Tabi ki de çok büyük ihtimalle kimse tarafından siklenmeyen, görece girdikleri ortamlardaki insanlar arasında önem sahibi olmak adına ilk 5'e bile Girmeleri zor kişiler...

  Benim merak ettiğim; attıkları sikindirik capsler olsun, yaptıkları belaltı muhabbet olsun, bir şekilde abaza tayfanın dikkatini çekmiş ve ilgiyi üzerlerinde toplamış olmalarıyla birlikte, sözlüğü kapatıp, reel hayata dönünce yaşadıkları adaptasyon problemi. Düşünsenize; çoğunluk olarak ortalama zekanın altında bulunan bir sürü insandan sanal bir ortamda devamlı olarak ilgi görüyorsunuz ve bu sanallıktan çıkıp reel hayata döndüğünüzde başta aileniz olmak üzere vakit geçirdiğiniz ve gerek iş gerek okul aynı ortamda bulunduğunuz kimse tarafından siklenmiyorsunuz. Evet siklenmiyorsunuz, çünkü buradaki ilgi orospularının taşıdığı zekalara bakınca onları ancak onlar kadar gerizekalılar sikleyebilir. Toplumda bu kadar gerizekalının bir araya gelebilme ihtimalinin de düşük olduğunu düşünüyorum. Yani sanaldan reele geçince deneyimlenen bu rezil duruma Nasıl adapte olup, hiçbir şey olmamış gibi yaşayabiliyorlar acaba? Büyük ihtimalle bir çoğu asosyal ve kayda değecek bir reel hayatları yok. Diğerleri de galiba insan içine çıkmayı mecburiyet sayarak bu ezik hallerine dayanak oluşturmuşlar. Bunun başka bir açıklamasını yapmak zor.
  34 -7 ... alkolik oldum
 • popüler olmayan yazar

  32.
  Benim. Kimseyi tanımam etmem kimse de beni tanımaz, kendi yağımda kavrulurum öyle.
  1 ... alkolik oldum
 • 6 ocak 2016 doların 3 lira olması

  1.
  An itibari ile gerçekleşen para değerlendirmesi. Tek başına iktidarı istikrar zannedenler hukuksal ve yapısal reformların, ekonomik planlamaların önemini anlayacaklar. Çünkü bu daha başlangıç, 2016'nın ilk çeyreğinde doların 3.20'lerde gezmesi normalleşecek.

  Demek ki neymiş? Laçkalaşmış bir hükümetin tek başına iktidar olmasının ekonomi çevrelerinde bir önemi yokmuş.
  5 -2 ... alkolik oldum
 • leipzig savaşı

  1.
  1813 yılında gerçekleşen ve 3 günde sonuçlanan savaş fransa ve italya krallığının ittifakıyla Avusturya, Prusya, isveç ve Rusya'ya karşı yapılmıştır. her iki tarafın da 70 binin üzerinde kayıp verdiği savaşta taksiksel ve stratejik hatalar yapan Napolyon ve italyanlar kaybetmiş ve bol kayıplı bir geri çekilme yaşamışlardır.
  1 ... alkolik oldum
 • solferino savaşı

  1.
  Napolyon önderliğinde fransa ve Sardinya krallığının Avusturya imparatorluğu ile yaptığı savaştır. 1859 yılında gerçekleştirilen ve sadece 10 saat süren savaş fransa ve Sardinya krallığının kazanmasıyla sonuçlandı. bu savaşla lombardiya'yı ele geçiren italyanlar, ardılları günümüze uzanan italya Krallığı'nı kurdu. yaklaşık olarak 250 bin kişinin katıldığı savaşta taraflar toplamda yaklaşık olarak 50 bin kayıp vermişlerdir.
  1 ... alkolik oldum
 • yedi yıl savaşı

  1.
  1740-1748 yılları arasında gerçekleşen, bir yanda ingiltere-Prusya ve Portekiz diğer yanda fransa, Avusturya, ispanya, isveç ve Rusya'nın bulunduğu ülkeler arasında gerçekleştirilen savaş. esasen Prusya ve Avusturya arasında gerçekleşen fakat başta sömürgecilik ve bölgesel politikalar dahilinde diğer ülkelerin de katıldığı savaş kazanan adına sürekli el değiştirmiştir. daha sonra Rusya'da yönetimin değişmesi ve Prusya'nın isveç ile barış antlaşması imzalaması sonucu fransa ve Avusturya savaşı kaybettiklerini kabul etmiştir. 10 şubat 1753'te paris antlaşması imzalanarak kuzey Amerika ve Hindistan'da bulunan fransa sömürgeleri ingiltere yönetimine girmiştir. Avusturya ise silezya'yı Prusya'ya bırakmıştır.
  2 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum