• ermenilerden özür diliyorum

  244.
  türkiye insanı hariç, tüm milletlerden duyulabilecek olası söz.

  (bkz: keşke katletseydik en azından gam yemezdik)
  2 -1 ... alkolik oldum
 • tüm namuslu kızlar beni buluyor diyen erkek

  7.
  onun yerinde olmak istediğim erkektir.
  3 ... alkolik oldum
 • kadınlara yaranmanın yolu

  11.
  iltifat etmek.
  2 ... alkolik oldum
 • her gün kitap okuyorum diyen kız

  2.
  kendisini japon zanneden kızdır.

  (bkz: yalanına sokuyum)
  2 ... alkolik oldum
 • uefa nın türkiye ye verdiği ceza

  1.
  uefa'nın türkiye'ye kestiği ilk cezadır. gaziantepspor 4 yıl içinde 1 kez avrupa kupalarına katılamama yasağı almıştır.

  http://www.fanatik.com.tr...i_3_Detail_252_254615.htm
  2 ... alkolik oldum
 • fakir fukaranın ulusözlükte yazar olması

  4.
  doğru bir önerme olabilir.

  zengin adamın ne işi var sözlükte.
  1 ... alkolik oldum
 • dünkü marksist pkk nın bugün müslüman olması

  7.
  pkk'nın ne bok yediğinin belli olmadığı anlamını taşır.
  2 ... alkolik oldum
 • yakışıklı bir türk erkeği olarak konuşuyorum

  6.
  asla yapamayacağım girizgah.
  2 ... alkolik oldum
 • felçli birini dövüp utanmadan övünen insanımsı

  3.
  öldürülse, suç olmaması gereken insan tipidir.
  3 ... alkolik oldum
 • gecenin bir köründe sebepsizce yazılan yazılar

  1.
  neden yazıldığı bilinmeyen yazılardır.

  onunla ortak bir arkadaşımız var. çağırdı beni, sabaha karşı balığa çıkmış. temizliyorum şu an hadi gel dedi. kaptım 100'lük rakıyı, biraz meze aldım gittim evine.

  yaptık balıkları, çıktık balkona. hava da güzeldi. zeki müren'den bir liste yaptık, yedik içtik, muhabbetimizi yapıyoruz. dalgaların hışımla kayaya vurduğu gibi hışımla, düşünmeden ,acıtarak bize verilen dertlerimizden bahsediyoruz. kim önce bitirirse bitirsin, kadehi tazelemek için diğerimizi bekliyoruz.

  öbür taraftan şarkılarıyla zeki müren duygularımıza tercüman oluyor. ve o an kapı çalıyor. o dostumla bana bir numara yapmışlar, o giriyor içeriye. önce hiç birşey yokmuş gibi oturuyor masada. kadehini bitirdikten sonra başlıyor olanlardan konuşmaya. beraberken umursamadığı varlığımı özlediğinden dem vuruyor, sigarasından çekerek.

  yok ettiği varlığımın yokluğunun onu nasıl acıttığını söylüyor yüzüme bakarak. bir şans daha istiyor benden. ben ise zamanla yine değişeceğini düşünüyorum, vereceği sözleri unutacağını.

  o anlatıyor ben ise onun gözlerine bakarak rakıya benzetiyorum onu. ikisi de hayatımın en zor zamanlarında yanımdaydı çünkü. fakat temel olarak o rakıdan çok farklı. su katınca rakı da değişiyor ama sadece rengi. bana kattığı hep aynı. o ise kendini değiştiriyor rengi aynı olsa bile. oysa ne rakı ne de o bende hiçbir şey değiştirmedi.
  3 ... alkolik oldum
 • gebizli lisesi

  1.
  mezun olduğum lise. antalya'dadır.
  1 ... alkolik oldum
 • alkol intiharı

  2.
  nickimi hatırlatan kelimeler bütünü.
  2 ... alkolik oldum
 • uzun ilişkinin bitmesi sonrası başlayan süreç

  1.
  çok sıkıcı bir süreçtir.

  eğer ki; gamsız bir insan değilseniz ve artık o ilişkiden bir hayır gelmeyeceğinin farkındaysanız, mütemadi sıkıntı basar insanı. bu durumdaki bir insan, ilk 1 hafta, 10 gün kesinlikle yalnız bırakılmamalıdır. en alakasız ve saçma durumlarda bile karşısındaki kişi aklına gelir, istemsiz üzüntü hali durmaksızın devam eder.

  bu kişi ne kadar yalnız bırakılmak istenmese de bir süre sonra hafiften asosyellikler başlayacaktır. işte tam burası, çok tehlikelidir. çünkü biraz biraz şizofreni hali belirmeye başlar. Sen evden çıkmazsın akşama kadar, acaba o kimlerle, neler yapıyordur ? senin telefonun çalmaz, acaba o kimlere numarasını vermiştir, ne sohbetler ediyordur ?

  işte insan bunları düşündükçe kafayı yemeye başlar. televizyonda erotik bir sahne görür, o sahnede eski sevgilisi canlanır birden, başka birisiyle sevişmesini düşünür. artık bu kişi ne yazık ki şizofrene bağlamıştır. içinde sürekli bir sıkkınlık, arka arkaya ateşlenen sigaralar. gecelerden zaten hiç bahsetmiyorum, bitmez o geceler.

  bu acı durumdan kurtulmanın 2 çözümü vardır. ilk çözüm; biten bir ilişki de gerçekten yapıcıysanız ve çok uğraşmışsanız, aklınıza bunları getirmeniz gerekir. demek ki o sizi herşeye rağmen istememiştir, ''düşüncelerinizdeki bavulu da toplamanız gerekir''. ikinci çözüm ise; sizinle ilgilenecek karşı cinsten birini bulmaktır. maksat ilişki ya da cinsellik değildir, önemli olan sadece ilgilenmesidir. size zaman ayırsın, arasın ve sorsun. çünkü uzun bir ilişkiden sonra alışık olduğunuz telefon çalmaları hiç olmaz, o mesajlar hiç gelmez. işte tam da burada size alaka göstericek, sizinle muhabbet edecek birileri gerekmektedir. sadece onu düşünmenizi engellemek ve zaman geçirmenizi sağlayabilmek adına.

  tabi bahsedilen bu kişinin de bazı şartlar taşıması gerekir, her hangi bir kişi bu durumda yardımcı olamaz. öncelikle karşıdaki kişi sizin dertlerinizi anlayıp, size mantıklı şeyler sunmalıdır, acınızı paylaşmamalıdır. çünkü acınız paylaşıldıkça artar, ''azalır demek yalan söylemektir''. mümkün olduğu kadar size bunu düşündürmemeli, konuşmaya başladığında en az 50 kere laf lafı açmalıdır. güleryüzlü olmalıdır, zeki olmalıdır ki; size kendisini düşündürebilsin. çünkü kişi onu düşündüğü vakit, eskisini daha az düşünmeye başlayacaktır. genelde bu durumda karşıdaki kişiye aşık olma sendromu da yaşanabilir ama bu kişinin kendi elindedir. hepsinden önce beynini ve yüreğini sakinleştirmek isteyen insan, başka bir şeye odaklanmalıdır ki, bu konuda yeni bir insanı tanımak ve tanımaya çalışmak gerçekten yararlıdır. tek dikkat edilmesi gereken ise, bu yeni kişiyi tanımaya başlarken o kişiyle aşkı düşünmemek. çünkü asıl olay o ruh halinden çıkmak olmalı. ve zaten o ruh halinden çıktıktan sonra, o kişi de size kendisini yakın hissettiyse, bir ilişki olma ihtimali yüksektir. aksi taktirde ne kötü ruh halinizden kurtulabilirsiniz, ne de sizinle konuşacak böyle birini bulabilirsiniz.
  39 -5 ... alkolik oldum
 • fatih altaylı dan dillere destan ayar

  9.
  aziz yıldırım gayrimenkul değil, 30 trilyon bağışladığını ifade etmiştir. 30 trilyon değerinde birşey bağışladım falan da dememiştir.

  (bkz: sıçtı sıvama moduna geçti)
  2 ... alkolik oldum
 • yakalandığını bile bile yalan söyleyen erkek

  30.
  fenerbahçe'lidir.
  1 -1 ... alkolik oldum
 • fatih altaylı dan dillere destan ayar

  4.
  ailesinden trilyonlar kalan birisinin 30 milyar kazanması ne kadar mantıklıdır ? o kadar parayı faize koysan yüzmilyarlarca para kazanırsın zaten.

  (bkz: konuştukça batmak)
  2 ... alkolik oldum
 • uzatmada attığı golle başı göğe eren ezik gs li

  7.
  uzatmaların da toplam süreye dahil olduğunu bilmeyen cahillerin boş lekelemesidir.
  1 ... alkolik oldum
 • fatih altaylı dan dillere destan ayar

  1.
  30 milyar aylık geliri olan adamın, 30 trilyon bağış yapabilmesini olağan karşılamak, fenerbahçe'nin şikesiz şampiyonluğunu olağan karşılamak kadar saçmadır.

  not: 800 lira aylık gelirim var, bu hesapla 80 milyar bağış yapabilirim galiba.
  2 -2 ... alkolik oldum
 • ben bu yazıyı kızıma yazdım

  23.
  gelecekteki kız çocuğa yazılan mektuptur.

  Sevgili Kızım.


  Sen daha hayatta yokken yazıyorum bu mektubu sana. Daha şimdiden özlemliyorum seni, yollarını gözlüyorum.


  Hayal ediyorum o ipek gibi saçlarını. Merak ediyorsan öğren işte, bu yüzden seviyorum saçlarını okşamayı. Hani sürekli dizime yatmanı istiyorum ya senden, o güzel yüzünü izlemek için. Aslında bugünlerden hayalini kuruyordum bunların.


  Güzel bir çocuk olmanı istiyorum, güzel bir insan olmanı. Aynı annene benze istiyorum. Çünkü bilirim; bir kadın etkilemişse beni, bambaşkadır o. Çok güzeldir onun kaşı, gözü.Her derde devadır, tasaların şifasıdır. Dağ gibi adam biraz büküldüğünde ona elini uzatacak tek insandır. Utanmadan, sıkılmadan omuzunda ağlanacak insandır o. işte sende böyle ol kızım, sadece annen gibi ol.


  Büyüdükçe sıkabilirim belki seni, üzerine titreyebilirim. Fakat bu seni canımdan çok sevdiğim içindir güzel kızım. Dünya senin kalbin kadar temiz değil çünkü. Bilmeni isterim ki; ben sana her zaman güveneceğim. Hep en güzel şekilde yetiştireceğim çünkü seni. O yüzden seni kıskandığım zamanlarda kızma bana.


  Zaten anneni bilirsin, ana yüreğidir, benden her zaman daha iyi bakacak sana. Eminim; biraz işvesinden biraz da hanımlığından katacak. Çünkü sen onun gibi olabilecek son insansın.


  Belki kıskandıracağız anneni birlikte. Ben senin dünyalar güzeli olduğunu söyleyeceğim her zaman sana. Evet ona da hep öyle söylerdim, bilir. Ama üzülme kızım, o senin annen, bilir güzelliğinin kendinden geldiğini. Zaten beni o müthiş güzelliğiyle büyülemedi mi ?  Evet büyüdün, iyi bir evlat oldun bize. Şimdi ise gidiyorsun. Kendi yuvanı kuracaksın, ayaklarının üzerinde duracaksın. Biliyorum bizi de çok özleyeceksin. Biz de senin kadar özleyeceğiz seni kızım. Sana bu mektubu şimdi veriyorum çünkü özledikçe bizi, bunu okuyup seni ne kadar çok sevdiğimizi hatırlarsın. Bakma; annen bilse dayanamaz, ağlarsın diye istemezdi bunu sana vermemi. Belki de kafamı kırardı, tatlı kıskançlık krizleriyle, ''bana niye böyle şeyler yazmadın'' diye. O yüzden bu mektup aramızda kalabilir kızım.


  Çok özleyeceğiz seni ama dayanamazsak çıkar geliriz merak etme. Sen bizim melek yüzlümüzsün çünkü, gözümüzün nurusun. Ben ve annen ömür boyu senin yanında olacağız, bunu unutma küçük meleğim.
  7 ... alkolik oldum
 • eski sevgilinin hastanelik olması

  9.
  bir gün sonra anlamsız bir sebep ile taburcu olduğunu sormak için aratırmış ayrıca.
  1 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum