• 15 temmuz darbe girişimi tiyatroydu

  1.
  Yargıtay'a göre suç kapsamında olmayan söylem. 'Sert eleştiri' olarak değerlendirilmeliymiş.
  Yargıtay haklı. Tiyatroydu çünkü.
  Her şeyden önceden haberleri vardı. Tüm önlemleri alıp, olayı tiyatroya çevirdiler.

  --spoiler--
  Adalet Bakanlığı’nın beraat kararının bozulması talebini reddeden Yargıtay, mübaşir olarak çalışan kişinin, darbe girişiminden 4 gün sonra sarf ettiği “15 Temmuz senaryodan ibaret” sözlerinin ‘sert eleştiri’ kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...-demek-suc-degil-5269817/
  8 -7 ... alkolik oldum
 • süresiz çaylaklık

  11.
  Sözlüğün sözlük olduğu zamanlardan kalma bir efsane.
  Şimdi 'yeter ki yazsınlar' mottosuyla ite köpeğe maaş bağlanacak neredeyse.
  3 -5 ... alkolik oldum
 • allah gibi akp ye tapmak

  14.
  Çomarlığın şanındandır.
  4 -1 ... alkolik oldum
 • cumhurbaşkanı denince bize allah gibi geliyor

  14.
  Tipik şirkçi bir akapeli beyanı.
  5 ... alkolik oldum
 • 6 ağustos 2019 yılmaz özdil yazısı

  1.
  Yılmaz özdil'in doymak bilmeyen akapeli vekillere saksıda fesleğen yaptığı harika yazı.

  --spoiler--
  Millet nohut oda bakla sofayı bile zor bulurken… “Cumhurbaşkanlığı sarayına bin odalı diyorlar, yanlış biliyorsunuz, bin 150 küsur odalı, itibardan tasarruf olmaz” diye izah eden kim? Akp'nin genel başkanı.

  Millet fellik fellik iş ararken, Türkiye iş Kurumu'nun resmi verilerine göre, memlekette 4 milyon 417 bin kayıtlı işsiz varken… “Türkiye'de işsizlik olduğuna inanmıyorum” diyen kim? Akp sanayi bakanı.

  Millet domates patlıcan bile alamaz hale gelmişken, üç kuruş ucuza alabilmek için saatlerce tanzim satış kuyruklarında beklerken… “Pirinç bulamıyorsanız, bulgur yiyin” diye akıl veren kim? Akp'nin tarım bakanı.

  Milletin sigarasına rakısına zam üstüne zam yapılırken “bu zamlar hep halkın sağlığı için” diyerek, milletin bütçesiyle alay eden… Milletin doğalgazına elektriğine benzinine zam üstüne zam yapılırken “bunlar zam değil, güncelleme” diyerek, milletin aklıyla alay eden kim? Akp'nin maliye bakanı.

  Memur maaşına alt tarafı yüzde iki oranında zam yapılsın mı yapılmasın mı diye Tbmm bütçe komisyonunda görüşülürken, “memur zeytini bir lokmada yemesin” diyen kim? Akp milletvekili.

  Milletin en iyi üniversitelerden mezun olan çocukları asgari ücret bile bulamazken… Henüz 22 yaşındaki oğlu tiko para 445 bin euroya gemi alan… “Ne var bunda, 445 bin euro büyük para sayılmaz” diyen kim? Akp'nin bakanı, genel başkanı, başbakanı, Tbmm başkanı.

  Hastanede çalışan görme engelli memur, asgari ücretin biraz arttırılmasını istediğinde… “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım” diyen… Nan'kör demeye getiren kim? Akp'nin sağlık bakanı.

  Emekli vatandaşımız şeker hastası olduğunu belirtip, doktorun verdiği sağlıklı beslenme listesini satın almaya emekli maaşının yetmediğini söylediğinde… “Az ye” diyen kim? Akp'nin sağlık bakanı.

  işten atıldığını, aylardır iş bulamadığını, çoluk çocuk perişan olduklarını söyleyen vatandaşa… “işten çıkarılan işçilerimizin ‘ben şu kadar ay çalıştım, emeğimin karşılığını aldım, teşekkür ederim' demelerini beklerdim” diye sitem eden kim? Akp'nin ticaret bakanı.

  Milletin kıçında don bile yokken, yat sahiplerine vergi indirimi sağlanması için teklifte bulunan… “Yat sahibi olmak lüks değildir, ihtiyaçtır, yatı olanlar zengin sanılıyor, halbuki yatların içinde bizim gibi insanlar var” diyen kim? Akp'nin ulaştırma bakanı.

  insanın asgari ücretle evini geçindirebilmesi mümkün mü diye sorulduğunda… “Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok, gayet güzel geçinilir, ekmeğin fiyatı belli, zeytinin fiyatı belli, asgari ücret büyük paradır” diyen kim? Akp'nin çalışma bakanı.

  Asgari ücretin ne kadar büyük para olduğunu kanıtlamak için çay-simit hesabı yapan… “Bir çay bir simit, iki lira, beş kişilik aile bir öğünde 10 liralık çay simit yiyebilir, günde 30 lira eder, ayda 900 lira eder, asgari ücret 2020 lira olduğuna göre, demek ki bir aile bir ay boyunca çay simit yediğinde 1.120 lirası cebine kalıyor, kötü mü yani” diyen kim? Akp'nin meclis grup başkanvekili.

  Millet evine 250 gram kıyma bile alamıyorken… “Vatandaşın refahı arttı, refahı artan vatandaş bol bol koyun eti, inek eti yiyor, bol bol kırmızı et yenince ne oluyor, kırmızı etin fiyatı yükseliyor” diyen kim? Akp'nin tarım bakanı.

  Millet adeta kasabın yolunu bile unutmuşken… “Ülkemizde et fiyatlarının yüksek seyretmesinin sebebi, refah seviyemizin artması ve talepte yaşanan yükselişle ilgili” diyen kim? Akp'nin genel başkanı.  Millet bu haldeyken… Her ay 22 bin 200 lira maaş almalarına rağmen “milletvekilleri geçinemiyor” diyen kim? Akp'nin Tbmm başkanı.  E yazık bu milletvekillerine…  Bana sorarsanız, refah içinde yüzen, kulaklarından para fışkıran, maaşlarıyla dünya turuna çıkan şımarık emeklilerimiz, fedakarlıkta bulunsun, bin liralık bayram ikramiyeleri milletvekillerimize verilsin.
  Kurban derilerini de Tbmm'ye bağışlarsak, iki yakaları biraraya gelmeyen vekillerimiz hiç olmazsa bu ay sonunu getirebilirler belki.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...il/millet-vekili-5267541/
  4 -2 ... alkolik oldum
 • yılmaz özdil prenses zeynep imamoğlu ziyareti

  1.
  50 karakter sınırından yarrak gibi anlatım oldu, hoş görün artık.
  Yılmaz özdil ve 2. Abdülhamit'in torununun eşi prenses Zeynep Osmanoğlu'ndan ibb başkanı Ekrem imamoğlu'na ziyarettir.

  --spoiler--
  Özdil ve Zeynep Osman'ı “hoş geldiniz” diyerek karşılayan imamoğlu'na Zeynep Osman “Siz hoş geldiniz. Çok istedik sizin gelmenizi. Ben New York'tan gelemedim. Gelsem hemen oyumu vereceğim. Gelemedim. Ama Yılmaz beye de söyledim, herkese whatsapp mesajları e-mail mesajları, herkese söyledim; hasta olsanız da gidin, sakat olsanız da gidin. Muhakkak oy verin” karşılığını verdi.

  Özdil de “Adak adamış hanımefendi” hatırlatmasında bulununca Zeynep Osman “Öyle hakikaten adak adadım. Hani, bir yerden sonra mantalite değişimi, görüş değişimi bakış açısı değişimi şart. Siz işte bunu getirdiniz. Bu şehrin, memleketin buna ihtiyacı var. Siz bunun başlangıcı oldunuz, ümidimiz oldunuz. Yılmaz bey eksik olmasın çok ümitler içinde ama ben gelirken ‘beni bu kadar ümitlendirmeyin' dedim. Çünkü, bir sürü maniler muhakkak ki çıkacak. Ama üstesinden gelmeniz lazım” dedi.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...umidimiz-oldunuz-5267122/
  4 -5 ... alkolik oldum
 • aylık 100 bin lira kira geliri olan insan

  8.
  Düşünüldüğü gibi rahat yaşamayan insandır.
  Amcam mesela bu.
  Bir dükkandan 23 bin tl alıyor.
  Başka bir dükkandan 13 bin.
  Bir başka dükkandan 8 bin.
  Bir otelden 12 bin.
  Bir diğer otelden 45 bin.

  Ne yaptı 101 bin.
  Almanya'da Aktif çalıştırdığı 4-5 dükkanı var, onun gelirlerini anlatmıyorum bile. Bunlar sadece Türkiye'dekilerden.

  Ama sabah akşam ağlıyor adam borç var, para Yok diye.

  Aha daha bugün bu diyalog geçti aramızda.

  aylık 100 bin lira kira geliri olan insan

  Edit: bu adam 2.5 milyona otel, 1.5 milyona ev aldı. Kredilerini ödüyor. Ayrıca şu an yaptığımız inşaatın haftalık 25-30 bin lira masrafı var. Haliyle de ağlıyor.
  1 ... alkolik oldum
 • başlığa o an entry yazmakta olanın belli olması

  3.
  'ZAll yazıyor' kısmından sonra inandırıcılığını yitiren gelişme.
  Twitter'da boş yapmaktan başka bir yere yazmıyor çünkü herif.
  6 -1 ... alkolik oldum
 • burçların tarihlerinin değişmesi

  16.
  BOĞAYDIK, yine boğayız çok şükür.
  Manita da boğa olmuş. *
  3 -3 ... alkolik oldum
 • recep tayyip erdoğan

  29088.
  Yahudi madalyalı Boş eşbaşkanı.
  7 -10 ... alkolik oldum
 • ismail alpen

  678.
  Torbacısı merak edilen şahıs.
  Adam Twitter'ı kendi sitesi zannediyor.
  Zira kendi sitesine ayırdığı vaktin 50 katını Twitter'da harcıyor.
  Kaç senedir Antalya piyasasında bu kafayı yaşatabilecek bir torbacıya denk gelmedim açıkçası.
  12 -4 ... alkolik oldum
 • saril yavrum ultimate package

  7.
  12. Nesil silik.
  3 -1 ... alkolik oldum
 • erdoğanın süryani kilisesi açması

  11.
  Yavşak akitlerin savunacakları hede.
  Kılıçdaroğlu kilise açsaydı etmedikleri küfür kalmazdı ama.
  Neden? Çünkü akitler beyinsiz, satılmış birer yavşaklardır. *
  7 -3 ... alkolik oldum
 • seks amaçlı kullanılan uludağ sözlük gerçekleri

  56.
  Başlıkta ne hikayeler anlatılmış... aldatmalar, seksler, mesaj kutusunda başka erkeklerin penis boyu muhabbetlerini yakalamalar, entrikalar. Moralim bozuldu amk, arka arkaya 2 sigara yaktım.
  He bir de millet neler yaşamış, feleğin çemberinden filan geçmiş meğer. Ama ne hikmetse hep adı çıkan biz oluyoruz. Alkolik hede hödö diyen adamlar 3 sezonluk aşkı memnu çekmiş amk.
  Bundan sonra bana 'manastırlı meryem' demeyenle ciddi bozuşurum.
  9 -3 ... alkolik oldum
 • sözlükte kıyamet koparken zall ın ortada olmaması

  10.
  Sözlüğü kıyamet kopacak noktaya getirenin kendisi olmasıyla doğrudan orantılıdır.
  Gelip ne yazacak ki?
  2 -1 ... alkolik oldum
 • ismail alpen

  672.
  Dünyanın en sığ insanı.
  Öngörü ve ileri görüşlülükten zerre nasibini almamıştır.
  Kendi kurduğu yere ihanet edecek kadar da duygusuzdur.

  Lookin mevzusunun patladığı geceden beri bu sözlüğe ihanet etmektedir. O güne kadar at izinin it izine karışmasına ses etmemiş, sözlüğün hacklenmesinin ardından ortaya çıkan 1-2 mod-yazar ilişkisini tüm moderatörlere yükleyerek 'sözlüğü moderatörsüz bırakma' yoluyla çözüm bulacağını zannetmiş, son tahlilde kendisini uyaran herkesi kendisine düşman görecek kadar boş beleş bir tavır sergileyerek sözlüğün temeline dinamit yerleştirmiş kişidir.

  Böyle düz ve sığ bir insan için 13 senedir bunsitenin var olabilmesi bile hangi emekçiler sayesinde gerçeklemiş, ortadadır.

  Jul4 yetmez avalon, beniburdancikarin, salca falan hepsini çağır kanka. Seneler sonra online olsunlar, seneler sonra online olanlar belki (!) senin batırdığını kurtarırlar. Tabi hayal dünyasında yaşıyorsan.
  10 -5 ... alkolik oldum
 • moonlight sonata

  2518.
  Bu entryi girmeden önce de moonlight bizim kanaat önderimizdi. Ve hep de öyle kalacak...

  Farzet ki biz ihtilal isteyen genç subaylarız;
  Ve kendimize bir paşa arıyoruz...
  işte O paşa sensin. Ta kendisisin.
  7 -15 ... alkolik oldum
 • uludağ sözlük yetkililerinden zall a açık çağrı

  131.
  Moonlight sonata'nın yazdığı entrynin ardından parazitlerin sözlüğü nasıl sikip attığını gösteren çağrıdır.
  Hali hazırda sözlüğün en eski moderatörü buraya entry giriyor.
  Altındaki yorumlar 'okumadım, durumumuz yoktu' şeklinde.

  işte bu parazitleri yaratan zall'ın bu sözlüğü zerre önemsememesidir.
  Çünkü zall bu sözlüğü böyle yönettikçe 3-5 aya kadar bu sözlüğün azalarak biteceğini anlayacak kapasiteye sahip birisi değildir.
  Bu sözlük azalarak bittiğinde 'neden azalarak bitti ki şimdi?' Diye soracak kadar sığ bir insandır.

  Moonlight sonata bir şeyleri ciddiye alıp buraya entry döşüyor ve sözlüğü ona buna yazmak için kullanan kekonun TEKi altına 'okumadım' diye entry girebiliyor.
  Kabahat o Kekoda değil.
  O kekolara burada yazma fırsatı verip, kendi kurduğu siteye ihanet eden zall'dadır.
  15 -4 ... alkolik oldum
 • telefonunda bir tane bile oyun olmayan insan

  6.
  Telefonu telefon gibi kullanan insandır.
  Arama, whatsapp, safari. Tamam işte.
  2 -1 ... alkolik oldum
 • seviştikten sonra ağlayan kadın

  91.
  Çinliler. Bunlar seviştikten sonra ağlıyormuş.
  Şu Cem Yılmaz'ın gora filminde kaçırıldığı halıcı dükkanında çalışan yakın bir arkadaşım var. Çinli bi müşteri kızla takıldı, o anlatmıştı. Sevişirken de ağlamış, bittikten sonra da.

  Şimdi evlendiler, çocuk Çin'e gidip halıcı dükkanı açtı. Paranın dibine vuruyor. Bir tane de çocukları oldu. Karşılıklı ağlıyorlardır artık.
  6 -5 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum