• islamiyette erkeğin 4 kadınla birden evli olması

  1.
  islamiyette erkeğe 1 kadına yarım miras, 1 erkek şahitlik yapabilir ama 2 kadın ancak 1 şahit sayılır gibi eşitsizliklerin ardından, gerçek anlamda ağır sıkıntılar barındıran realite.

  Başı türbanlı dindar bacılarımız ne düşünüyor bu konuda? Kocanız üzerinize 3 manitaya daha nikah kıysa? Bak cariyeler hariç.
  Bu türbanlı bacılar mirastan erkek kardeşlerinin 1, kendilerinin yarım pay almalarına ne düşünüyor?
  Bu türbanlı bacılar şahitlik hususunda 2 bacının ancak 1 adam edebilmesi hakkında ne düşünüyor?

  Huriler filan da cabası. Erkekler için resmen tüm konfor düşünülmüş.
  Söz türbanlı bacılarda.
  4 -4 ... alkolik oldum
 • tost yapabilen bir erkeği üzmek

  1.
  Kötü bir kızın yapabileceği türden vefasızlıktır. Böyle samimi bir adama yapılır mı?
  2 -1 ... alkolik oldum
 • tipi görür görmez gbt ye durduran polis

  1.
  Şeklinizi görür görmez elindeki gbt'leri bile bırakıp direkt sizi çağıran, kimlik isteyen, araman var mı diye soran polistir. Nereden gelip nereye gittiğinize kadar sorgular.
  2 ... alkolik oldum
 • sevgilisi olunca kuzuya dönen feminist kız

  1.
  Sevgilisi olunca giyimine, kuşamına, konuşma üslubuna, sosyal hayatına ve bilimum birçok benzeri yaklaşıma dikkat eden, adeta kuzuya dönen, ne istedilerse veren kızdır. Üniversitelerde falan çok rastlanır bunlara. Twitter'da falan feminik feminik paylaşımlar yaparken, bir anda sevgilisine hazırladığı kekleri 'umarım aşqım beğenir <3' şeklinde storylerle paylaşan bir nesneye dönüşürler.
  8 -10 ... alkolik oldum
 • 17 ocak 2019 yılmaz özdil yazısı

  1.
  Üstad Yılmaz Özdil'in, Meclis başkanlığından istifa etmeden seçimlere girmeye çalışan düşük profilli binali yıldırım hakkında yazdığı yazıdır.

  --spoiler--
  Balkan harbinden kalma ilkel vagonlara hız yaptırdılar, ilk virajda 41 insanımız öldü. “Niye istifa edeyim, treni ben mi kullanıyorum” dedi.

  Bu faciadan 20 gün sonra iki tren kafa kafaya tokuştu, altı insanımız daha öldü. “Karayollarında her sene beş bin kişi ölüyor” dedi.

  Henüz 22 yaşındaki oğlunun 445 bin euroya gemi aldığı ortaya çıktı. “Ne var bunda, 445 bin euro büyük para sayılmaz” dedi.

  Türkiye'de herkesin telefonunun yasadışı yollarla dinlendiği ortaya çıktı, telekulak skandalını önlemek için ne yapıyorsunuz diye sordular. “Dinlenmek istemiyorsanız konuşmayın” dedi.

  Konya isimli THY uçağı Diyarbakır'da düştü, 75 insan hayatını kaybetti. “Uçakta teknik kusur bulunmuyor” dedi.

  Atlasjet uçağı Isparta'da düştü, 57 insan hayatını kaybetti. “Uçakta teknik kusur bulunmuyor” dedi.

  Tekirdağ isimli THY uçağı Amsterdam'da düştü, dokuz insan hayatını kaybetti. “Uçakta teknik kusur bulunmuyor” dedi.

  Karaköy iskelesi bakımsızlıktan battı. “Ekiplerimiz sabaha kadar çalışıp batığı emniyete aldı” dedi.

  Haydarpaşa garı ihmalden yandı. “Kusur görünmüyor” dedi.

  Ankara metro inşaatında göçük oldu, kaldırımda yürüyen bir vatandaş hayatını kaybetti. “Normaldir, dünyada da böyle” dedi.


  2010'da Avrasya maratonu koşuldu, 30 bin kişi Boğaz Köprüsü üzerindeyken titreşim başladı, adeta beşik gibi sallandı, elektrik direkleri otomobillerin cam sileceği gibi sağa sola hareket ediyordu, tarihi felaketin eşiğinden dönüldü. Eleştirilere kızdı… “Asma köprü olur da sallanmaz mı, köprünün işi zaten sallanmak, köprü eğer sallanmazsa korkmak lazım, neymiş, elektrik direkleri sağa sola yaylanıyormuş, elektrik direkleri aksesuvardır, mesela saçın rüzgarda savrulması gibi bir şey, kökü orada direğin, bilip bilmeden milleti paniğe sevketmeyin” dedi.

  Üç sene sonra, 2013'te… “Avrasya maratonunda köprüden artık koşarak değil, yürüyüş şeklinde geçilecek, grup grup alınacak, bir grup köprüyü terkedecek, ondan sonra öbür grup geçecek, çünkü Boğaziçi Köprüsü asma bir köprü, asma köprü olunca toplu halde geçmenin rezonans riski var, rezonans olunca ne oluyor, köprüdeki salınımlar artıyor, salınımlar eğer köprünün özgün frekansıyla aynı değere ulaşırsa, artık sönümlenmiyor, köprü yıkılıncaya kadar devam ediyor, aynen deprem gibi, işin fiziği bu” dedi.

  Üniversite sınav sorularının çalındığı ortaya çıktı. “Hile hurda işi yeni değil, bizim zamanımızda da vardı” dedi.

  Pkk'yla masaya oturduklarında açılım'ı şöyle savundu: “Terör örgütünün ortaya çıktığı zamanki Türkiye topraklarıyla bugünkü Türkiye toprakları arasında ne fark var? Eksilme var mı? Yok. Artma var mı? Var. Dolgular yapmışız. Deniz dolguları. Türkiye 12 bin kilometre büyümüş. Neresi bölünüyor? Koca bir yalan. Bölünme yok.”

  Uzayda elektrik üreteceğimizi açıkladı… “2023 hedefimiz uçak yapımı ve uçurtulmasıdır, 2018'de kendi imalatımız olan uyduyu yörüngesine göndereceğiz, 2035'e kadar uzaya güneş panelleri yerleştireceğiz, bunlarla elektrik üretip, enerjiyi radyo frekans dalgalarıyla yeryüzüne ulaştıracağız” dedi.

  Hemen ardından, bilim ve teknolojiye ne kadar hakim olduğunu gayet bilimsel şekilde anlattı… “Bulut sistemi dedikleri bir şey var, herkes oraya bir şey atıyor, gelen ordan işine yarayanı alıyor, sistematik bir şey yok, abur cubur dolduruyorsun, herkes ihtiyacını oradan alıyor ama hiç de karışmıyor, bu bilişime fazla kafa yorarsan sıyırırsın, nimetlerinden kullanıp işini göreceksin, kafayı taktın mı o zaman işin kötü, çok fazla hikmetine fazla şey etmemek lazım” dedi.

  Üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim'den başka isim bulamadınız mı diye sordular. “Yavuz Sultan Selim'in Alevi katliamı yaptığına dair iddialar soyut iddialardır, Alevi katliamı efsanedir, gerçeklikle alakası yoktur” dedi.

  izmir limanındaki yolsuzluk operasyonunda bacanağını enselediler. “Haberim yok, benimle ne alakası var” dedi.

  Havuzcu müteahhit gevrek gevrek gülerek, “Binali kalırsa yaşadık, milletin orasına koyacağız” dedi. Bu konuyla alakalı ne düşündüğünü sordular, “ciddiyetten uzak, asparagas bir haber” dedi.

  50 milyon vatandaşın kimlik bilgileri çalındı, internette şakır şakır yayınlandı. “Yok öyle bir şey, geçmişte yaşanmış bir hadise” dedi.

  Oğlu kumarhanede fotoğraflandı. “Hiç umuruma gelmez, şerbetliyim, ekşi ayran içmedim ki karnım ağrısın” dedi.

  Atatürk Havalimanı canlı bombalarla basıldı, 46 insan hayatını kaybetti. “Güvenlik zafiyeti var mı yok mu tarzında muhabbetler oluyor, güvenlik zafiyeti yok, işin özü budur” dedi.

  Havalimanında hayatını kaybeden insanlarımız henüz toprağa bile verilmemişken, aynı gün şehit düşen uzman çavuşlarımız henüz morgda yatarken, üçüncü köprü açılışında konfeti yağdırıp, balonlar uçurdu… “Bayram yaşıyoruz” dedi.

  “16 yılda 4 milyar 39 milyon fidanı toprakla buluşturduk, bazıları diyor ki, bu kadar fidan dikilmemiştir, inanmayan gitsin saysın” dedi.

  Akıllı tahtaya “sevgili” kelimesini yazamadı, “sevğili” yazdı, “üstünde şapka var mıydı” diye sordu, “oldum olası ayırtedemem” dedi.

  Son başbakansınız, görevi devredemeyeceksiniz, ne düşünüyorsunuz diye sordular. “Koltuk elimizde kaldı, müzayedeye çıkaracağım” dedi.

  istanbul büyükşehir belediye başkan adayı yapıldı, gazetecilerle basın toplantısı düzenledi… “Her türlü sorunuzu cevaplamaya amadeyim, her şeyi sorabilirsiniz, ayakkabı numaramı sorun, kaç yaşında olduğumu sorun, hobilerimi sorun, sınırlama yok” dedi.

  Adalardaki faytonlardan bahsederken, tarihi bir tespitte bulundu, “hayvanlar da canlıdır” dedi.

  Meclis başkanlığından istifa etmeden belediye başkan adayı olmanız, meclis başkanı olarak siyasi parti faaliyeti yürütmeniz anayasaya aykırı değil mi diye sordular. “Seçim siyasi faaliyet değildir” dedi.

  Aslına bakarsanız, taaa en başında söylediğini söylüyor…

  “Niye istifa edeyim, treni ben mi kullanıyorum” demişti.
  “Niye istifa edeyim, meclisi ben mi yönetiyorum” diyor!
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...i-faaliyet-midir-3158033/
  13 -3 ... alkolik oldum
 • akape gidince çomarlar ne yapacak sorunsalı

  1.
  Yıllarca Hocaefendi dedikleri fetö kaybedince fetö düşmanı olmalarından mütevellit; en ağır rte ve siyasal islamcı düşmanı olmalarıyla cevaplanacak sorunsal.

  Bizi bile suçlar bunlar, sizin sayenizde seçildiler diye amk. Omurga Yok çünkü bunlarda. Azılı olanları da haritadan kaçacak ülke beğenir. Muhtemelen de Amerika'ya siktir olur giderler. Babaları çünkü.
  5 -5 ... alkolik oldum
 • türkiye ye suriyelilerin çomarlarının gelmesi

  1.
  Zengin, kültürlü, uzman, yani işe yarar tüm Suriyelilerin Avrupa'ya gitmeleri, Türkiye'ye ise ne kadar okumamış, sapık, cahil, 2-3 karısı 10-15 tane de çocuğu olan amk çomarlarının gelmesi olayı.

  Bunlar resmen Suriye'nin Çomarı amk.
  5 ... alkolik oldum
 • şiir takılan erkek abazanlığı

  1.
  Tartışmaya kapalı bir abazanlık.
  Edebiyatçıların geneli abazan zaten. Hadi romancılar, öykücüler bir nebze de olsa cool ama, şiirciler çok tehlikeli amk.
  1 -3 ... alkolik oldum
 • merve kavakçının çok uzaktan akrabası

  1.
  Muhtemelen o bile bir şekilde saraya sokulmuş, tatlı bir maaş bağlanmış akrabadır.
  Malum; amerikan vatandaşı büyükelçi Merve kavakçı'nın 7 sülalesi devlet memuru yapılmış...
  5 -1 ... alkolik oldum
 • eski nesil az entry ve nickaltına sahip kız

  1.
  işte o en asil duyguların kızı olan kızdır.
  Onbinlerce entryli, sayfa sayfa nickaltı girilmiş, sizden önce 623 kişiyle konuşup, 38.534 gelen mesajı garanti olan kızlardan çok daha tercih edilesidir. Sürekli göz önünde olmadığı için doğaldır, komplekssiz davranır. Genellikle anın görüntüsü başlığını takip eder, film ve kitap başlıklarına takılırlar.
  Seviliyorsunuz. *
  9 -4 ... alkolik oldum
 • chpli birinin bakarayla makara yapması

  1.
  iç savaş sebebidir. Ciddi ciddi iç savaş çıkardı bu ülkede.
  Ama bunu akapeli biri yapınca sabah akşam müslümanız diyen siyasal islamcı çomarların zerre sesi çıkmaz.
  18 -3 ... alkolik oldum
 • sevdiği erkek için sözlük hesabını silen kız

  1.
  En derin duyguların kızıdır. Yemişim sanalını der, şeklini yapar.
  4 -6 ... alkolik oldum
 • benim için hesabını siler misin diyen sözlük kızı

  1.
  'Bırakalım bu sanal işlerini, Ege'de bir sahil kasabasına taşınalım' diyen sözlük kızıdır. Gerisini zall düşünsün diyor.
  4 -1 ... alkolik oldum
 • nargile içecek kadar varoş olmak

  1.
  Ne idüğü belirsiz 3-5 liralık tütünleri sırf sikko aromaları ve özentilik için içecek kadar varoş ruhlu olmaktır.
  Bir de bunların 'ben sigara içmiyorum nargile içiyorum' diye kafa ütüleyen kekoları var.
  1 ... alkolik oldum
 • türkiye deki cemaatlerin amerikan fahişesi olması

  1.
  Net bir şekilde Amerika'ya hizmet etmeleridir.
  Bu köpekler kurtuluş savaşı sırasında da Amerikan mandası istiyorlardı. O dedelerin torunları devam ediyor amerikan orospuluğuna.
  2 -1 ... alkolik oldum
 • pense kerpeten kargaburun ayrımı yapabilen kız

  1.
  Pense, kerpeten ve kargaburunu birbirine karıştırmadan gayet net şekilde ayırt edebilen kızdır. Saygı duyup, önünde ceket iliklenmelidir.
  3 -1 ... alkolik oldum
 • ilk buluşmada cezaevi arkadaşı ile karşılaşan kız

  1.
  Buluşmak için gittiğiniz mekanda karşılaştığı birisi ile uzun uzun konuştuktan sonra 'cezaevinden arkadaş' diyen kızdır. Saygılı yaklaşmak gerekir.
  3 ... alkolik oldum
 • lüks araba yıkayınca ekonomi iyi zanneden yıkamacı

  1.
  Kaçak sondaj suyuyla helal yıkama yaptığını zannedip, gelen lüks araçları görünce ekonominin iyi olduğuna kanaat getiren yıkamacıdır.
  Her gelen arabayla bir fotoğraf çektirdiği ve imza aldığı da söylenmektedir. *
  5 ... alkolik oldum
 • deniz çakır ve türbanlı olayı

  1.
  3-5 türbanlının deniz Çakır'ı rahatsız edip üzerine iftira atması olayıdır.
  Tayyip de tıpkı Kabataş yalanı gibi atlamıştır bu yalana.
  Peki olay nasıl oldu;

  --spoiler--
  Tarih: 30 Aralık 2018.
  Akşam saatleri…
  Deniz Çakır, iki arkadaşıyla doğum günü kutlamak için Zorlu AVM'de bir kafe-bara gitti. Yiyecek ve aperatif içki söylediler, sohbete başladılar…
  Yan masalarına 20'li yaşlarda iki başörtülü genç kız geldi.
  O akşam Zorlu'da Edis Görgülü konseri vardı. Gece konserden çıkan yine 20'li yaşlarda beş genç kız kafe-bara gelerek iki arkadaşının yanına oturdu.
  Başörtülü iki genç kız o zamana kadar sessizdi! Ne vakit yanlarına arkadaş grubu geldi, yan masaya laf atmaya başladı:
  – “Bizim fotoğrafımızı çekiyorsunuz!”
  Çekiyorsunuz-çekmiyorsunuz tartışması başladı.
  Sonra kafe-barda içkiden rahatsızlık duyduklarını ima edip, masa değiştirdiler!
  Deniz Çakır masadaki arkadaşlarına, “Burası Atatürk Türkiye'si, içtiğime-çektiğime ne karışılıyor burası Arabistan mı” dedi.
  Yani… Meselenin başörtüsüyle hiç ilgisi yok.
  Bara gelip içki içilmesinden rahatsız olanların tavrını anlamak zor! içki içilmeyen kafeler de var Zorlu'da! Neyse…
  Başörtülü genç kızlar, üç gün sonra Sabah Gazetesi'ne gitti:
  “Deniz Çakır başörtümüzden dolayı bize ‘Suudi Arabistan'a gidin' dedi!”
  Yetmedi. Olaydan beş gün sonra muhabirleri-kameramanları alıp savcılığa suç duyurusunda bulundular!
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...ilar&utm_medium=diger

  işte bu sebeplerle toplumda türbanlılara karşı olan antipati artıyor. Ve artmaya devam edecek...
  32 -15 ... alkolik oldum
 • izmir toros yokuşu

  1.
  Kadifekale dondurmacı yokuşunun bile yanında bok yediği yokuştur. 500 metreden fazladır. Yürüyerek çıkarken bile beliniz iki büklüm olur, molasız çıkabilmek hemen hemen imkansızdır. zirveye doğru neredeyse 70-75 derece dikleşir. Her şoförün çıkabileceği bir yokuş değildir.
  2 -2 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum