• müzede kendine yatak odası yaptıran akapeli

  1.
  izmit belediyesi'nin AKP’li eski başkan Nevzat Doğan'dır.
  Ulan bunlar nasıl yiyip yiyip doymazmış. Adam müzenin içine kendine yatak odası yaptırmış.

  --spoiler--
  izmit Belediyesi tarafından 2011 yılında restore edilen ve belediye müzesi tabelası asılan tarihi Yeşil Konak’ta cihannüma katının yatak odası yapıldığı ortaya çıktı. AKP’li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen odanın ziyarete kapalı olduğu, kilit altında tutulduğu görüldü. Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV ve klimalar dikkat çekti.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...-odasi-yaptirmis-5285976/
  9 -2 ... alkolik oldum
 • son günlerde türbanlı mağduriyeti yaşanmaması

  1.
  Türkiye'ye dair şaşırtıcı bir gelişme.
  Neredeyse 1-2 aydır hiçbir türbanlı mağduriyet yaşadığını iddia etmedi.
  Kimse çıkıp '30 dazlak üzerime işedi, başörtümü çekiştirdi' falan demedi.

  insan gerçekten hayret ediyor.
  1 -7 ... alkolik oldum
 • karısını kızını şeyhine siktiren mürid

  1.
  Merdivenaltı Tarikatların vazgeçilmez unsuru olan bir müriddir.
  Hem şeyhleri tarafından kullanılırlar, hem para öderler, hem de karılarını kızlarını siktirirler.
  Vay amk be.
  3 -4 ... alkolik oldum
 • 20 eylül 2019 burdur zirvesi

  1.
  An itibariyle kararlaştırılmış zirvedir.

  Saat 13:00-17:00 arası olacaktır. Birliğe teslim olmadan önce 3-5 bira içeriz. *
  1 -3 ... alkolik oldum
 • 13 ağustos 2019 dolar kuru

  1.
  Sabahtan beri ufak hareketlerle sinsi sinsi yükselerek %0.83 artışla 5.61 seviyesine gelmiş kur.
  1 ... alkolik oldum
 • köprü üstünde seks yaparken düşüp ölmek

  1.
  Peru'da yaşanmış üzücü olay.

  --spoiler--
  Güney Amerika ülkesi Peru'da bir köprünün üzerinde sevişen çift aşağı düşerek feci şekilde can verdi.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...ntezisi-can-aldi-5270368/
  1 ... alkolik oldum
 • 15 temmuz darbe girişimi tiyatroydu

  1.
  Yargıtay'a göre suç kapsamında olmayan söylem. 'Sert eleştiri' olarak değerlendirilmeliymiş.
  Yargıtay haklı. Tiyatroydu çünkü.
  Her şeyden önceden haberleri vardı. Tüm önlemleri alıp, olayı tiyatroya çevirdiler.

  --spoiler--
  Adalet Bakanlığı’nın beraat kararının bozulması talebini reddeden Yargıtay, mübaşir olarak çalışan kişinin, darbe girişiminden 4 gün sonra sarf ettiği “15 Temmuz senaryodan ibaret” sözlerinin ‘sert eleştiri’ kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...-demek-suc-degil-5269817/
  8 -7 ... alkolik oldum
 • 6 ağustos 2019 yılmaz özdil yazısı

  1.
  Yılmaz özdil'in doymak bilmeyen akapeli vekillere saksıda fesleğen yaptığı harika yazı.

  --spoiler--
  Millet nohut oda bakla sofayı bile zor bulurken… “Cumhurbaşkanlığı sarayına bin odalı diyorlar, yanlış biliyorsunuz, bin 150 küsur odalı, itibardan tasarruf olmaz” diye izah eden kim? Akp'nin genel başkanı.

  Millet fellik fellik iş ararken, Türkiye iş Kurumu'nun resmi verilerine göre, memlekette 4 milyon 417 bin kayıtlı işsiz varken… “Türkiye'de işsizlik olduğuna inanmıyorum” diyen kim? Akp sanayi bakanı.

  Millet domates patlıcan bile alamaz hale gelmişken, üç kuruş ucuza alabilmek için saatlerce tanzim satış kuyruklarında beklerken… “Pirinç bulamıyorsanız, bulgur yiyin” diye akıl veren kim? Akp'nin tarım bakanı.

  Milletin sigarasına rakısına zam üstüne zam yapılırken “bu zamlar hep halkın sağlığı için” diyerek, milletin bütçesiyle alay eden… Milletin doğalgazına elektriğine benzinine zam üstüne zam yapılırken “bunlar zam değil, güncelleme” diyerek, milletin aklıyla alay eden kim? Akp'nin maliye bakanı.

  Memur maaşına alt tarafı yüzde iki oranında zam yapılsın mı yapılmasın mı diye Tbmm bütçe komisyonunda görüşülürken, “memur zeytini bir lokmada yemesin” diyen kim? Akp milletvekili.

  Milletin en iyi üniversitelerden mezun olan çocukları asgari ücret bile bulamazken… Henüz 22 yaşındaki oğlu tiko para 445 bin euroya gemi alan… “Ne var bunda, 445 bin euro büyük para sayılmaz” diyen kim? Akp'nin bakanı, genel başkanı, başbakanı, Tbmm başkanı.

  Hastanede çalışan görme engelli memur, asgari ücretin biraz arttırılmasını istediğinde… “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım” diyen… Nan'kör demeye getiren kim? Akp'nin sağlık bakanı.

  Emekli vatandaşımız şeker hastası olduğunu belirtip, doktorun verdiği sağlıklı beslenme listesini satın almaya emekli maaşının yetmediğini söylediğinde… “Az ye” diyen kim? Akp'nin sağlık bakanı.

  işten atıldığını, aylardır iş bulamadığını, çoluk çocuk perişan olduklarını söyleyen vatandaşa… “işten çıkarılan işçilerimizin ‘ben şu kadar ay çalıştım, emeğimin karşılığını aldım, teşekkür ederim' demelerini beklerdim” diye sitem eden kim? Akp'nin ticaret bakanı.

  Milletin kıçında don bile yokken, yat sahiplerine vergi indirimi sağlanması için teklifte bulunan… “Yat sahibi olmak lüks değildir, ihtiyaçtır, yatı olanlar zengin sanılıyor, halbuki yatların içinde bizim gibi insanlar var” diyen kim? Akp'nin ulaştırma bakanı.

  insanın asgari ücretle evini geçindirebilmesi mümkün mü diye sorulduğunda… “Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok, gayet güzel geçinilir, ekmeğin fiyatı belli, zeytinin fiyatı belli, asgari ücret büyük paradır” diyen kim? Akp'nin çalışma bakanı.

  Asgari ücretin ne kadar büyük para olduğunu kanıtlamak için çay-simit hesabı yapan… “Bir çay bir simit, iki lira, beş kişilik aile bir öğünde 10 liralık çay simit yiyebilir, günde 30 lira eder, ayda 900 lira eder, asgari ücret 2020 lira olduğuna göre, demek ki bir aile bir ay boyunca çay simit yediğinde 1.120 lirası cebine kalıyor, kötü mü yani” diyen kim? Akp'nin meclis grup başkanvekili.

  Millet evine 250 gram kıyma bile alamıyorken… “Vatandaşın refahı arttı, refahı artan vatandaş bol bol koyun eti, inek eti yiyor, bol bol kırmızı et yenince ne oluyor, kırmızı etin fiyatı yükseliyor” diyen kim? Akp'nin tarım bakanı.

  Millet adeta kasabın yolunu bile unutmuşken… “Ülkemizde et fiyatlarının yüksek seyretmesinin sebebi, refah seviyemizin artması ve talepte yaşanan yükselişle ilgili” diyen kim? Akp'nin genel başkanı.  Millet bu haldeyken… Her ay 22 bin 200 lira maaş almalarına rağmen “milletvekilleri geçinemiyor” diyen kim? Akp'nin Tbmm başkanı.  E yazık bu milletvekillerine…  Bana sorarsanız, refah içinde yüzen, kulaklarından para fışkıran, maaşlarıyla dünya turuna çıkan şımarık emeklilerimiz, fedakarlıkta bulunsun, bin liralık bayram ikramiyeleri milletvekillerimize verilsin.
  Kurban derilerini de Tbmm'ye bağışlarsak, iki yakaları biraraya gelmeyen vekillerimiz hiç olmazsa bu ay sonunu getirebilirler belki.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...il/millet-vekili-5267541/
  4 -2 ... alkolik oldum
 • yılmaz özdil prenses zeynep imamoğlu ziyareti

  1.
  50 karakter sınırından yarrak gibi anlatım oldu, hoş görün artık.
  Yılmaz özdil ve 2. Abdülhamit'in torununun eşi prenses Zeynep Osmanoğlu'ndan ibb başkanı Ekrem imamoğlu'na ziyarettir.

  --spoiler--
  Özdil ve Zeynep Osman'ı “hoş geldiniz” diyerek karşılayan imamoğlu'na Zeynep Osman “Siz hoş geldiniz. Çok istedik sizin gelmenizi. Ben New York'tan gelemedim. Gelsem hemen oyumu vereceğim. Gelemedim. Ama Yılmaz beye de söyledim, herkese whatsapp mesajları e-mail mesajları, herkese söyledim; hasta olsanız da gidin, sakat olsanız da gidin. Muhakkak oy verin” karşılığını verdi.

  Özdil de “Adak adamış hanımefendi” hatırlatmasında bulununca Zeynep Osman “Öyle hakikaten adak adadım. Hani, bir yerden sonra mantalite değişimi, görüş değişimi bakış açısı değişimi şart. Siz işte bunu getirdiniz. Bu şehrin, memleketin buna ihtiyacı var. Siz bunun başlangıcı oldunuz, ümidimiz oldunuz. Yılmaz bey eksik olmasın çok ümitler içinde ama ben gelirken ‘beni bu kadar ümitlendirmeyin' dedim. Çünkü, bir sürü maniler muhakkak ki çıkacak. Ama üstesinden gelmeniz lazım” dedi.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...umidimiz-oldunuz-5267122/
  4 -5 ... alkolik oldum
 • fresubin energy drink

  1.
  Sağlık bakanlığının izninde ithal bir içecek. Reçeteyle sayılır. 200 gramında 11.2 gram protein bulunur.
  Şöyle bir şeydir:

  fresubin energy drink
  2 -1 ... alkolik oldum
 • parayı bastırıp audi cup a katılmak

  1.
  Akabinde rezil olmaktır.
  Tottenham, bayern, Real Madrid'in olduğu yerde senin işin ne? Başka takım mı bulamadılar? Resmen yalı bebesi ali Koç para bastırmış katılmak için.

  Paralarıyla rezil oldular. Vizyon len Amg! *
  15 -8 ... alkolik oldum
 • zall ı sözlük ofisi çıkışı kıstırıp darp etmek

  1.
  Zall'ı sözlüğün ofisinin olduğu yerde bekleyip, çıktığı görüldüğü an toplu bir şekilde darp edip, arabalara binerek hızlıca kaçmaktır. Darp esnasında verilecek mesaj çok önemlidir.
  1 -2 ... alkolik oldum
 • s400 alacağına çocuklara dondurma ısmarla

  1.
  Fantastik bir ismail alpen Sözü.
  Yüksek askeri teknolojiler ve ateşli silahlar uzmanı ismail alpen, yaptığı tespitiyle ortalığı ateşe vermiş yine.

  s400 alacağına çocuklara dondurma ısmarla
  3 ... alkolik oldum
 • 25 temmuz 2019 merkez bankası ppk toplantısı

  1.
  Son merkez bankası başkanının 'faizleri yeteri kadar indirmiyor' gerekçesiyle görevden alındıktan sonra, bankanın Yeni başkanıyla yapacağı toplantıdır.
  ŞÖYLe 250-300 puan faiz indirsinler de dolar 15-20 kuruş zıplasın. Görsünler bağımsız olmayan merkez bankası ne gibi sonuçlar çıkarıyormuş.

  Merakla bekliyoruz.
  2 -4 ... alkolik oldum
 • 5 kişi toplayıp kavgaya çağıran kişi

  ?.
  3 araba dolusu adamla çağırdığı yere gidildiğinde ebesinin amına kadar kaçacak kişidir. *
  -2 ... alkolik oldum
 • garry rodrigues e 2 yıllık 14 m euro ödemek

  1.
  Dünyanın en komik transfer şekli.
  Yıllık maaşı 4.5 m Euro. Çarpı 2 yap eder 9 milyon.
  5 milyon Euro da 2 yıllık zorunlu kiralama bedeli.
  Etti 14 milyon Euro.

  2 yıl için ödenen para 14 milyon Euro!
  2 yıl sonra da zorunlu satın alacaklar 32 yaşına gelmiş adamı. Bir 7-8 milyon Euro daha maaş öderler zorunlu satın alma sonrasında da...

  Vizyon len amg!
  Ali Koç len Amg! *
  5 -10 ... alkolik oldum
 • bir belediye için abdullah öcalan dan medet ummak

  1.
  Mektuplarını piyasaya salıp, terörist kardeşini televizyonlara çıkartmaktır.
  Yatacak yeri olmayanların hareketidir.
  5 ... alkolik oldum
 • terörist osman öcalan ı trt ye çıkartmak

  1.
  Akapeli seçmeni hiç rahatsız etmeyen rezalet.
  Bi biz böyle geniş olamadık. *
  8 -1 ... alkolik oldum
 • yılmaz özdil in 4 gündür yazı yayınlamaması

  1.
  Usta gazeteci Yılmaz Özdin'in sevenlerini üzmesidir. Tatilde şu sıralar kendileri. Dönünce çomar tokatlamaya devam eder artık.
  1 -2 ... alkolik oldum
 • uludağ sözlük entrysiyle iddianame hazırlamak

  1.
  Ciddi ciddi gerçekleşmiş bir saçmalık.
  Yalnız suç isnat edilen şahsın avukatının 'Uludağ sözlük' hakkında duruşmada yaptığı yorum efsane. *

  --spoiler--
  Tutuklı işadamı Osman Kavala dahil 16 sanığın ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılandığı Gezi davasında avukatlardan Özgür Karaduman, Uludağ Sözlük entry’sinin iddianameye ‘birebir’ alındığına dikkat çekti: “iddianame işte bu kadar ciddi. Mahkemenin bu iddianameyi reddetmesini istiyoruz.”

  “Kıymetlendirilmiş iddianamenizin açık kaynak raporu, liseli ergenlerin, gece canı sıkılanların yazı yazıp sohbet ettiği sözlük sitesinden alınmış. Uludağ Sözlük’ten bahsediyoruz, herhangi bir bilimsel ciddiyeti olan rapordan bahsetmiyoruz. Neredeyse birebir şekilde iddianameye alınmış. internetten basit bir lise öğrencisinin bile tarayarak üç saniyesini bile almayacak…”
  --spoiler--

  Kaynak: http://www.diken.com.tr/g...ianameye-birebir-alinmis/
  1 -2 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum