• aşığım diyen sonra başkasıyla nişanlanan kız

  2.
  gerizekalı kızdır, çocuktur.
  5 ... alkolik oldum
 • türkiye de altyapısı bozuk olan şehir ve ilçeler

  63.
  giresun.
  4 ... alkolik oldum
 • erol budan

  11.
  (bkz: arkadaşça sevsen razıyım yine)
  5 ... alkolik oldum
 • metro aşkları

  1.
  toplu taşıma aracı olan metrolarda yaşanan aşklardır.

  aslında tam aşk denemez ama başka şekilde tanımlayamadım. vagonda birisiyle karşılaşırsın, karşılıklı olarak gözlerinizi alamazsınız birbirinizden. çok sade ve tatlıdır, aynı şekilde o da sana mahcup gözlerle, utangaçlığıyla bakmaktadır. ama ne yazık ki; ''bu istasyon bu tren için son istasyondur, lütfen trenden ininiz'' anonsunu duyunca, adalete nalet edersin.
  6 ... alkolik oldum
 • sol frame e gelmesi engellenmiş başlıklar

  873.
  entry girildiği halde çıkmayan başlıklardır.

  (bkz: armonik sözlük)
  3 ... alkolik oldum
 • sözlükspot un çökmesi

  ?.
  an itibariyle karşılaştığım durumdur.

  zaten disk yanmıştı geçen gün, 3 günlük entryler uçmuştu spottan. en ilginç olanı ise ; uludağ'da kazandığı reklam parasının 10 katını spot'tan kazanan zall'ın spota değer vermediği gerçeği. arka bahçeden farkı yok sanırım.
  4 ... alkolik oldum
 • uzaylı

  79.
  (bkz: lionel messi)
  3 ... alkolik oldum
 • lionel messi nin insan olduğuna inanmamak

  7.
  haklı bir inanç sistemidir.

  (bkz: uzaylı)
  5 ... alkolik oldum
 • babasız geçen genç kızlık dönemi

  ?.
  kötüdür. muhakkak ki amcaya, dayıya ihtiyaç vardır.

  böyle bir dönemde kendi ayakları üzerinde duran kız takdir edilesi kızdır. ona annelik yapan ''anamız'' ise eli öpülesi kadındır, her insanın harcı değildir.

  sahiplenme, korunma güdüsü var ya. şimdi yazıya dökünce anlamsız gelir ama yaşayan bilir en iyi. hiç birşey yapmasa da varlığı yeter kendini korunmuş hissetmek için. görmek bile birşeye ait olduğunu hissettirir sana. ama olmazsa, işte yalnızsan duygu fırtınası yaşarsın, erken yaşta olgunlaşırsın.

  kimsenin başına gelmesin.
  7 ... alkolik oldum
 • 10 mart 2012 armonik sözlük saldırısı

  11.
  (bkz: Vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
  4 ... alkolik oldum
 • sözlük yazarlarının soyisimleri

  7.
  (bkz: oldum)
  5 ... alkolik oldum
 • tesla ile edison arasındaki en büyük fark

  10.
  tesla bilimin kendisidir, edison ise trösttür.
  4 ... alkolik oldum
 • kademeye giren defans oyuncusu

  3.
  defansın bel kemiğidir.
  4 ... alkolik oldum
 • işçi ve memur coplayan türk polisi

  ?.
  öğrenciyiz diye çıkıp 5 dakika sonra pkk bayrağı açan ergenleri döven polisle aynı polistir. haklıdır vesselam.
  5 -2 ... alkolik oldum
 • belediye otobüslerindeki ucuz kahramanlar

  ?.
  maydanoz insanlardan oluşur.

  belediye otobüsünde bi mevzu çıktıktan 1-2 dakika sonra bazı tipler olaya müdahil olur. amaçları ortamı yatıştırmak falan değil, ateşi alevlendirmektir. mesela 2 kişi tartışır, taa en önlerden birisi tutar bir tanesine laf atar. lafı yiyen kişi cevap verirse bu kahramanımız ya üzerine yürür, ya da fiziksel eylemde bulunur. sorsan konunun ne olduğundan dahi haberi yoktur.

  genelde yaşlılarla gençlerin tartışmasında başrol oynar bu tip kişiler. hep te yaşlıların yanında olurlar. evet gençlerimiz belediye otobüslerinde yanlış hareketlerde bulunuyorlar bu doğru; fakat bu olayı tam anlayıp dinlemeden bir gence saldırmayı gerektirmiyor.

  liseli bi genç, binmiş otobüse oturuyor. ayaktayım, teyzenin birisi yanaştı, çocuğa çok yakınız. teyze 1-2 dakika sonra söylenmeye başladı ''yer bile vermiyor terbiyesizler'' diye. genç hiç üzerine alınmadı, zaten efendi bir çocuğa benziyordu. sonra teyze çocuğun omuzunu dürterek ''senin anan baban sana terbiye vermedi galiba'' dedi. çocuk yine kibar bir şekilde ne olduğunu sordu. teyzemiz ''kalksan da otursak kaç yaşında insanlarız biz, anan baban hiç mi öğretmedi'' dedi. genç te ''kalkmıyorum teyze'' dedi. kadın söylenirken önlerden ''lavuğun'' bir tanesi ''hayırdır teyze terbiyesizlik mi yapıyorlar'' dedi, bulunduğumuz yere kadar geldi, olayı bilmeden gence '' hayırdır yeğenim niye terbiyesizlik yapıyorsun'' dedi. çocuk pantolonunu sıyırdı, diz kısmını olduğu gibi sarmışlar, yakın zamanda bi kaza geçirmiş. ama ''kahramanımız'' olayı bilmediği için çocuğun neyi kastettiğini anlamadı ve çocuğun yakasına yapıştı. ''sen bu kadına neden terbiyesizlik yapıyorsun'' diye diye çocuğu yaka paça çekiştirirken, arkadaş grubumla birlikte müdahale etmek zorunda kaldık. fakat kahramanımız hızını alamadığı için bizim üzerimize yürümeye kalktı, olay en yakın durakta hepimizin inerek kendi çözümlerimizle halletmemizle bitti.

  anlamı, izahı olmayan bir olayın bu kadar uzamasının tek sebebi o ''kahraman''dır. tamam teyze bunamış, boş muhabbet yapıyor. sen niye anlamadan, dinlemeden atlıyorsun muhabbete ? hadi çocuğa diklendin, seni sakinleştirmeye çalışan 3 kişiye neden dikleniyorsun ? bizi de tav etmen sonucu, en yakın durakta in dediğimizde dayak yiyeceğini bile bile neden iniyorsun ? bir de şoförün aracı hareket ettirmemesi ve senin o otobüse olduğu gibi etiket olman, tüm otobüsün önünde dayak yemen cabası...
  8 -1 ... alkolik oldum
 • sözde ermeni soykırımını savunan kürt

  2.
  pkk'ya katılması an meselesi olandır.
  5 ... alkolik oldum
 • yazarların silik yedikten sonra yaptıkları

  2.
  yine mi lan diye söylenmek.
  8 ... alkolik oldum
 • kendi ırkıyla övünen insana bok atmak

  2.
  saygısız insandır.

  herkes meziyet ya da meziyet olarak gördüğü şeyleri için övünebilir. bu sorun değildir.
  4 -1 ... alkolik oldum
 • anne tarafından odanın temizlenmesi

  ?.
  temizlik olayıdır.

  bembeyaz perdeler, parıldayan parkeler.

  en önemlisi sigara yasağı gelir, her seferinde 10 gün kadar sürer bu yasak. 10 gün sonunda oda sahibi ''yeter lan'' diyip yakar sigarasını, anne bunu görse de görmezden gelir, çünkü ''temizledim'' hevesi gitmiştir.
  5 ... alkolik oldum
 • evlilik hakkındaki yalan yanlış düşünceler

  ?.
  saçma düşüncelerdir.

  günümüzde hala gelin adayı kızlar ve çoğunun annelerinin beklentisidir; zengin koca bulmak. yahu sen ya da senin kızın bir mal mı ? tamam herkes varlıklı bir hayat ister, güzel bir yaşantı ister. peki bunu sürekli dillendirmek ve buna bağlı yaşamak ne kadar düzeyli bir yaklaşım ? yoksul insanın evlenmesini de savunmuyorum, sonuçta çile çektirmenin bir anlamı yok. fakat özellikle zengin koca aramak bence yüzsüzlüktür. şayet zengin bir adam olsam, böyle düşünen bir kadınla asla evlenmem.

  peki koca kahrı çekme olayına ne demeli ? kahır nedir kardeşim ? bir erkek ve bir kadın birbirlerine aşık olup, sevdiği için evlenir. ona müthiş duygular yaşatmış, sarıp sarmalamış, en büyük destekçisi olmuş insanla evlenir. her gece ona sarılıp yatmak, her sabah onunla uyanmak için evlenir. annesi gibi güzel,tatlı ve hanım hanım kızı, babası gibi koruyucu,şefkatli, aslan yürekli oğlu olsun diye evlenir. aynı yastıkta yaşlanmak için evlenir. nedir bu koca kahrı çekmek lafı ? nedir bu zengin adam olsun lafı ? sana kahır çektirecek adamı tanıyamadıysan o zaten senin mallığın. para mevzusuna da gelince; özellikle zengin istiyorsan; git en yakın bankaya, banka memuru tarafından parayla bir nikah kıydır kendine.
  8 -1 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum