• gelecekteki eşe yazılan mektup

  1.
  geçmişinden bir şey verebilmek adına, eşi fevkalade mutlu edecek mektuptur. yazmıştım böyle bir tane, uzun uğraşlar sonunda buldum ;

  Sevgili Eşim..


  Hani insanlar sevdiğine geçmişinden bir şey veremez ya. işte geçmişimden bir şey verebilmek adına yazıyorum bu mektubu sana.


  Bu mektubu yazdığımda bilmiyordum seni. Fakat bu; seni düşlemediğim anlamına gelmiyor. Çünkü sen benim yuvamı kuran dişi kuşumsun, gözlerine bakınca başımın döndüğü.

  Bazen şarkılar mırıldanabilirim sana.. Nasıl hoşuna gider, nasıl mutlu ederim seni. Belki aşkla yüzüme bakıp, sarılabilirsin bana. Sonra da işve yapıp ''bir de şiirler görebilsek senden'' diyebilirsin. Bense hiç şiir yazmayacağım sana. Çünkü bilirim; seninle aynı hayatı yaşamak zaten başlı başına bir şiir, ben bundan öte bir şey yazamam ki...


  Sana evlenme teklifi ederken kırmızı şarap isteyeceğim masamıza. E tabi güzel bir yemeğin yanına elbette o gidecek de, peki benim elim ayağım birbirine dolanmadan nasıl rahatça bakacağım gözlerine ? Yapamam ki o büyük sürprizimi. işte bu yüzden isteyeceğim, şarapların en nefisini. Şarap gibi bir kadınla, şarap tadında olacak yani...


  Bu yüzden kırmızı şarap olacak yıldönümlerimizde hep. Sen aşktan sanacaksın, oysa aşk benim ta kendim. O aslında busemiz olarak kalacak masamızda. Her kadehte bir ömür daha katacağız aşkımıza.


  Kavgalarımız da olacak elbet, tartışmalarımızda. Kaprisler yapacağız bazen birbirimize anlamsız tavırlarla. Küseceğiz,konuşmayacağız saatlerce. Fakat ben yine gelip, her akşam yanına yatacağım. Uyur uyumaz sarılacağım çünkü sana tüm sıcaklığımla. işte bu yüzden hiç bir sabah küs uyanmayacağız seninle ve gözlerimizi açacağız aşkların en güzeline.


  Bazen hayat çok yoracak bizi, birbirimize sığınacağız. Kalbimizdeki aşkın tüm güzelliğiyle tutunacağız mutluluğa. Kurak kalplerimizi aşkla yaktığımız gibi, aşkla ferahlatacağız dertlerden yanan yüreklerimizi. Kalkan olacağız en zor anlarımıza. Hiç kaybetmeyeceğiz birbirimize olan güvenimizi.


  Yıllardır bu günü bekliyordum, bu mektubu sana vermek için. Kucağında yeni doğmuş o güzel bebeğimizle birlikte oku istedim. Teker teker ona da fısılda ki tüm kelimeleri, o da görsün babasının annesine olan sevgisini. Hadi söyle şimdi hemşireye çağırsın beni. Babası da görsün annesinin ona verdiği en güzel hediyeyi.
  42 -3 ... alkolik oldum
 • fatih portakal

  36.
  adam gibi adam.
  2 ... alkolik oldum
 • 200 kat daha hızlı ogame

  2.
  normal evrenlerden 200 kat hızlı olan ogame'dir. 10.evrende türkiye rekoru kırdıktan sonra zirvede bıraktığım oyuna, döndüreceğini düşünmediğim yan sanayi ürünüdür.
  2 ... alkolik oldum
 • abdullah öcalan dan tüm türkiye nin öcünü almak

  ?.
  taktiksel bir işkence ile aylarca acı çektirip, ölmemesini sağlamak.
  4 ... alkolik oldum
 • terkeden kızın üzülme diye mesaj atması

  3.
  yüzsüzlüğün daniskasıdır.
  4 ... alkolik oldum
 • hayatta içki ve seks dışında önemli olan şeyler

  7.
  ailedir.
  2 ... alkolik oldum
 • kaşarların erkekleri kandırma amaçlı yalanları

  5.
  tecavüze uğradım.
  5 -1 ... alkolik oldum
 • kocasının ayağını yıkayan kadın

  1.
  sadece jest ve fantezi olarak kabul edilebilecek bir davranıştır. bunun dışında kocasının ayağını yıkamayı bir ''görev'' olarak kabul eden kadın, boşanılacak kadındır. şayet herkes önce kendisine saygısı olan bir kadınla evlenmek ister.
  10 -4 ... alkolik oldum
 • taksi şöförlerinin sabıkalı olması

  3.
  semtimdeki tüm serserilerin askerliği bitirip taksiciliğe başlamasıdır. neden hepsinin ortak noktası ''taksi'' dir anlamış değilim.
  4 ... alkolik oldum
 • kaşarın kaşarı kaşar diye ayıplaması

  ?.
  günümüzde çok moda olan bir davranış şeklidir.
  2 -1 ... alkolik oldum
 • günde 3 saat uyumak

  5.
  ağızda ekşimsi tat bırakır.
  3 ... alkolik oldum
 • streç filmin yarattığı tehlikeler

  ?.
  pişirme sırasında ve sıcak yiyecekleri saklama anında yarattığı tehlikeler. ısı ile çok çabuk erirler ve yemeğin içine karışıp, buradan da insan vücuduna girişi sağlarlar.
  2 ... alkolik oldum
 • üvey anne ve babaya sahip olmak

  ?.
  devamlı mesafe sebebidir. onlarla kötü de anlaşılsa, iyi de anlaşılsa gözle görülmeyen bir mesafe her zaman mevcuttur.
  4 ... alkolik oldum
 • sözlükten 3 hatun kaldıran dokuzuncu nesil

  8.
  zengin olan yazardır.
  5 ... alkolik oldum
 • kadınların bakir sevgili hakkındaki düşünceleri

  1.
  ilk öğrendiklerinde mutluluk adı altında müthiş tepkiler verirler fakat 5 dakika zarfında, içlerinden ''uff bişey de bilmiyordur bu'' demeleri muhtemeldir.
  9 -1 ... alkolik oldum
 • türkiye de kolayca aydın olabilmek

  ?.
  ''ermeniler katledildi'' diyerek gerçekleştirilen durumdur. aydınlığın bu kadar basit olduğu bir ülkede aydınlıktan nemalanların; ne kadar acınası bir halde oldukları da böylelikle ortaya çıkmaktadır.
  4 -2 ... alkolik oldum
 • faşist türk olacağıma delikanlı ermeni olurum

  22.
  ''türk olayım da gerisi önemli değil'' diye cevap verilecek sözdür.
  4 -3 ... alkolik oldum
 • dayak atana 5 dayak yiyene 6 yıl ceza verilen ülke

  3.
  izmir'de gerçekleşen hadisedir.
  3 ... alkolik oldum
 • 1 89 boyunda sevgili

  6.
  ileride çok sıkıntı çekileceğine işarettir.
  4 -1 ... alkolik oldum
 • 2020 li yıllarda mastürbasyon

  1.
  bu gidişle ortadan kalkacak durumdur. zira gelişmeler ve yetişen yeni nesil, buna gerek kalmayacağının açık ve net göstergesidir. ''trafikte artan araç sayısı'' da bu yaklaşıma birebir paralellik göstermektedir.
  6 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum