• bakireliği önemsemeyen kızı sikmek

  7.
  beyninde zar olanın vücudunda ki zarı zaten önemseyeceğini unutan kimselere yapılan muameledir. sezar'ın hakkı sezar'a veriliyor kanımda.
  6 -1 ... alkolik oldum
 • ege üniversitesi nin öğrencilerini mağdur etmesi

  ?.
  bizzat içinde bulunduğum durumdur.

  saçma sapan sistemleri yüzünden çakışan zorunlu dersleri alamadığım gibi, fazladan seçmeli ders almak zorunda kalıyorum. muafiyet gösterebilmem için dersi seçmem gerekiyor, bu da kredimin boşa gitmesine neden oluyor. çünkü muafiyet ders kayıtlarından sonra yapılıyor ve ben muaf olsam bile yerine ders seçemiyorum.

  adı var sadece, içi boş.
  7 -1 ... alkolik oldum
 • sağcı solcu kavgasını izleyen anarşist

  2.
  bir anarşist eylemi.

  fakat anarşist ve sosyalist kavgasını izlemek daha eğlencelidir çünkü her fırsatta devlete karşı gelen bu kişilerin birbirlerini nasıl kandırdıkları açıkça gözlenmektedir.

  (bkz: birlikten devlete karşı bi bok doğmaz)
  6 ... alkolik oldum
 • facebook ta asla göremeyeceğimiz olaylar

  1.
  facebook üzerinde olmayacak olaylardır.

  mesela kimse bim'den gidip ''dost ayran'' aldığını belirtmez, çünkü herkes ya starbucks'ta olduğunu belirtir, ya da bilimum ''the jolly joker'' gibi yerlerde. sorsan facebook'un paralı olmalarını isterler ki, böyle ergenlere göre kalite düşmesin.
  7 ... alkolik oldum
 • şimdiki aklım olsaydı senden ayrılmazdım

  ?.
  bir tür yavşama cümlesidir. karşısındakinin hala ''gönlü var mı'' diye söylenir.
  6 ... alkolik oldum
 • caybardagi

  3.
  şaşkınlıklar içindeki yazar * hoşgelmiş.
  6 ... alkolik oldum
 • lacoste giyen üniversite öğrencisi

  3.
  eminönü'ne çok takılan öğrencidir.
  4 ... alkolik oldum
 • sevgilinin en yakın arkadaşı

  1.
  sevgilinin en yakın arkadaşıdır.

  şayet ilişki çok iyi gidiyorsa sizin hakkınızda mükemmel şeyler düşünüp, arkadaşına çok yakıştığınızdan bahseder durur. fakat düzgün bir biçimde dahi ayrıldıysanız ''bırak şu salağı ya'' moduna geçen insandır. ne yazık ki sevgilinin en yakın arkadaşının sizin hakkınızdaki tutumu sevgilinizle birlikte olup olmamanıza endekslidir.

  not: istisnalar kaideyi bozmaz.
  8 ... alkolik oldum
 • sözlük yazarlarının yaratıcılık yoksunu olmaları

  1.
  sabahlara kadar atatürk, din, ateistler ve türban ile alakalı muhabbetler yapmalarına sebep olan hadisedir.

  hiç mi sıkılmazsınız arkadaş, ben artık okumaktan sıkıldım. kaç yaşında insanlarız, hala senden olmayana laf anlatamayacağının farkına varamadın mı ?

  yaratıcılık yoksunu olmak, sol frame'i çökertmek anlamına gelmemektedir. lütfen her akşam aynı şeyleri sulandırıp durmayın.

  not: eksile sıkıcı insan :)
  9 -2 ... alkolik oldum
 • istanbul üniversitesi nde ülkücü yemini

  8.
  vatan hainlerini çileden çıkaran olaydır. yapanları tebrik etmek gerekir.
  13 -7 ... alkolik oldum
 • starbucks ta takılınca kendisini padişah sanan tip

  ?.
  hayatları boyunca siklenmemiş kimselerdir.

  starbucks'ta takılan insanların havasını hiç anlamadım. hiçbir yere gidip 5 saat boyunca bir kahveyle oturamadım, orayı kendi evim gibi benimseyemedim.

  adam öğle yemeğinde soğan ekmek yiyor, evet bildiğin soğan. cücüğüne ulaşmak için yumruğuyla kırıyor bir de. sonra starbucks'ta padişah gibi oturuyor pezevenk. harpten mi geldin göt ? ya o suratındaki "bir gün içmesem kendime gelemiyorum; bana kattığı huzur, muhteşemlik, güzellik bambaşka" ifadesine ne demeli? utanmasa sevinç göz yaşları dökecek gavat.

  samimiydik oğlum biz, adam gibi çay bahçesine gider takılırdık, tek entelektüelliğimiz buydu zaten. kavga çıkartırdık "lan bizim mahmıtın kahvehanesinde bu paraya 5 çay içeriz lan, tamam al ağlama, parana koyayım senin" diyerek hesabı kapatırdık sadece.
  10 -2 ... alkolik oldum
 • son günlerde izmirde ortaya çıkan çakma atatürkler

  1.
  ne derece özlem duyduğumuzun göstergesidir.
  5 ... alkolik oldum
 • göğüs dediğinde gülmeye başlayan insan

  5.
  abartısız abazadır.
  5 ... alkolik oldum
 • atatürk öldü diyene kızan kemalist

  1.
  her türk'ten ve türkiye'liden beklenmesi gereken davranıştır.

  (bkz: nankör kahramandan ne anlar)
  8 -2 ... alkolik oldum
 • atatürk dönse söyleyeceği ilk şey

  678.
  asın şunları.
  4 ... alkolik oldum
 • nietzsche öldü diye tanrı kazandı sananlar

  12.
  düşmez kalkmaz bir allah sözünü referans alan, haklı kişilerdir.
  3 ... alkolik oldum
 • kızların hoşlanıp hoşlanmadığını anlayamamak

  20.
  kuyruk sallıyorsa hoşlanıyordur.
  6 ... alkolik oldum
 • metroda bağırarak şarkı söylemek

  3.
  haklı olarak dayak yeme sebebidir.
  4 ... alkolik oldum
 • faşistlerin vatansever olmadığı gerçeği

  ?.
  doğru bir gerçektir. şayet; terör sempatizanlığı yapan ''faşistler'' vatanı sevmezler. bunun dışında türkiye topraklarında faşist oluşumlar bulunmamaktadır.
  5 -1 ... alkolik oldum
 • orospuluğu bedeni satmak olarak algılayan kız

  1.
  kişilik analizi yapılması gereken kızdır.

  "orospuluk; mesleği icra etmekten çok daha fazlasıdır; o yüzden ruhu ve karakteride kapsar, yani orospu olmak için sadece bedeni satmak yetmez"

  o yüzden sevgi, aşk oyunları oynamaktır orospuluk. sevgisini, yüreğini, duygusunu, dostluğunu, içtenliğini satmaktır para karşılığı, onun bunun altına yatmak değil. verilen emeklerin altına yatmaktır orospuluk, alev alev aşkla yanan ve çırpınan insanların duygularıyla alay etmek ve bu insanları aşağılamaktır orospuluk. seni seviyorum diyip iki gün sonra aynısını bir başkasına demektir orospuluk, sevdiğin insandan başkasını ayartmaya çalışmaktır Orospuluk, dansöz gibi herkese kırıtmaktır. seven insanı en ummadığı anda yarı yolda bırakmaktır orospuluk, içi dışı bir olmamaktır, ikiyüzlülüktür, kahpeliktir. insanları yalanlarla kandırarak doğduklarına pişman etmektir orospuluk.

  Orospu olan bu kadın saklamıyor zaten ben orospuyum diyor, her şey alelade ortada. Sevince sevdiğine ve yüreğine ihanet etmeyecek kadar da insan. kadın resmen ben orospuyum; fakat yüreğimi bedenim gibi satmıyorum, yüreğim seviyor diyor ve aslında biliyor ki reddedilecek, sadece bedeni değil, sevgisi de reddedilecek. beni "orospu" diye yaftalamayın, benim de duygularım var, ben de sizin gibiyim demek istiyor. Çok da güzel bir kadın aslında, başka yerde karşılaşsan peşinde koşarsın, fakat orospu işte, buna rağmen içtenliğinde, duygularında orospuluk yok. Oysa ki kendi içinde gerçekten dürüst bir kadın, ortada yalan yok, üçkağıt yok, sırtından vurma yok, kahpelik yok, puştluk yok şerefsizlik yok, yüreğinin sesini reddetmek yok... Bedenini satabilir, fakat yüreğini ve duygularını satmıyor, sevdiğini kaldırıp atmıyor. aksine sarıyor, saklıyor, sahip çıkıyor ve açık açık da söylüyor. kıvırmıyor, naz yapmıyor, kapris yapmıyor, ben buyum diyor, en ufak bir kişilik tutarsızlığı yok.

  sen söyle şimdi hangisi orospu?

  bedenini satan mı ? yoksa yüreğini, sevgisini satan, insanlığını unutan mı?
  22 -7 ... alkolik oldum
 • yeni şeyler getiriyorum